Prvá aprílová sobota bola termínom konania Vážskeho prológu. Cyklisti vyštartovali popoludní od železničnej stanice v Hlohovci, cez Leopoldov, Madunice prešli do Piešťan a „popod horu“ sa vrátili späť do Hlohovca. Napriek zamračenému a veternému počasiu sa zúčastnilo podujatia množstvo ľudí. Organizátori zo združenia Cyklisti z okolia Hlohovca ich narátali viac ako 60.

Organizátorov účasť príjemne prekvapila. „Je príjemné zistiť, že ľudia majú stále záujem o šport. Priebeh cyklojazdy bol bez nepredvídateľných udalostí, čomu sme samozrejme veľmi radi,“ hovorí Mária Tvrdá z organizačného tímu. Podľa jej slov účastníkov najviac preveril rovnako ako vlani úsek v Sokolovciach, kde sprievodné vozidlo využili, tí čo trošku precenili svoje sily. 

Záujem ľudí potešil aj ďalšieho z organizátorov akcie. „Dopoludnia nám krásne svietilo slnko a všetko prialo podujatiu, tesne pred štartom sa však zamračilo a začal fučať silný a chladný vietor, takže som predpokladal, že príde zhruba polovica z 50-tich zaregistrovaných, opak bol však pravdou,“ spokojne hovorí Dominik Tvrdý. Z jazdy prevažujú pozitívne zážitky, nikomu sa nič nestalo a cestu si účastníci poriadne vychutnali. Organizátori však mali aj negatívnu skúsenosť.  „Začnem pozitívnym zážitkom. Tímová spolupráca našich cyklistov, aj napriek tomu, že medzi nami boli už zabehnutí a zdatní cyklisti, nemali problém prispôsobiť sa slabším, čo ma veľmi teší! Negatívnym zážitkom je však doprava a agresivita niektorých jedincov, ktorí si mysleli, že sú pánmi na ceste, hovorím o vodičoch, ktorí nás predbiehali,“ povedal D. Tvrdý.

„Na záver by som však chcel pochváliť úplne každého, kto v takom počasí prišiel a vydržal! Obdivujem najmä tých slabších a starších, že prišli, pretože málokomu sa zachce prísť, keď nemusí. My sme však spolu s našimi nadšencami dokázali, že lenivosť sa stále dá prekonať a netreba na ňu nijaký liek. Ďakujeme aj za každý príspevok, ktorý sme dostali. Sľubujeme, že bude transparentne využitý pre ďalšie akcie. Ďakujem všetkým zúčastnením, ďakujem samozrejme aj fotografke, ktorá sa po včerajšom výkone stala našou dvornou fotografkou,“ poďakuje Dominik Tvrdý.

Kompletnú fotogalériu nájdete tu.
-red- Foto: Barbora Hilková / Cyklisti z okolia Hlohovca

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972