Šiesty Sĺňavský guláš priniesol v sobotu 7. mája k bufetu Dino priateľskú atmosféru, dobrú náladu a štipku súťaživosti. Do zápolenia o titul gulášmajstrov sa zapojilo až 13 tímov, pričom každý z nich použil mierne odlišnú receptúru a niekedy aj nečakané ingrediencie. Odbornými hodnotiteľmi boli Lukáš Dörnhöfer, ktorý je komisárom gastronomických súťaží a Tomáš Repáš šéfkuchár Zuckmann Villy. Vizuálna a chuťová stránka gulášov boli len časťou celkového hodnotenia, pričom o víťaznom pokrme rozhodla aj zložitosť receptúry, čistota, využitie surovín a náročnosť prípravy. Absolútnymi víťazmi sa stali Labužníci, ktorí len tesne predbehli Vrtulu a tím Pilates. Tohtoročnou novinkou bola Cena divákov, ktorú si na základe počtu drevených žetónov odniesol Blesk.

Lukáš Dörnhöfer a Tomáš Repáš pri hodnotení.

„Guláše hodnotíme podľa tabuliek, pričom rozhoduje celá škála kritérií medzi nimi náročnosť prípravy, čistota a použité suroviny, chuť a vzhľad môžu zavážiť, ale nie sú rozhodujúce. Minulý rok bol výber víťazov veľmi zložitý, lebo všetky guláše boli naozaj niečím výnimočné a dobré. Tento rok sú tu guláše z jeleňa, hovädzieho mäsa, zaujal ma guláš z divých zajacov, uvidíme ako na tom budú súťažiaci tento rok s chuťou a vzhľadom,“ povedal po prvom kole hodnotenia Lukáš Dörnhöfer.

„Chuťovo sa od uplynulého roku všetci polepšili, minulý rok sme totiž neboli veľmi lichotiví, kvôli používaniu všelijakých miešaných korenín. Tento rok sú to skôr klasické receptúry i keď niektoré tímy to trochu prehnali s brusnicami a čučoriedkami, výsledkom čoho bola dosť sladká chuť. Celkovo by som vytkol asi určitú vizuálnu fádnosť gulášov a tiež prílišnú mastnosť, ktorú by bolo treba odobrať. Osobne najviac ma zaujal guláš z divých zajacov, ktorý som už spomínal, bol zaujímavý tak chuťovo ako aj vzhľadom a potešil ma tiež jeden mladý pán, ktorý si všetko od A do Z pripravil na mieste, čo mu bodovo dosť pomohlo,“ zhodnotil Lukáš Dörnhöfer guláše po ochutnávke.

Pilates

Žochári

Alexovci

Vrtula

Služby mesta Piešťany

Jultovci

Seniori

Majoráni

Labžníci

KTM – Klub týraných mužov

SCP a Doktore

Blesk

[ngg_images source=“galleries“ container_ids=“3565″ display_type=“photocrati-nextgen_basic_thumbnails“ override_thumbnail_settings=“0″ thumbnail_width=“180″ thumbnail_height=“120″ thumbnail_crop=“1″ images_per_page=“0″ number_of_columns=“0″ ajax_pagination=“0″ show_all_in_lightbox=“0″ use_imagebrowser_effect=“0″ show_slideshow_link=“0″ slideshow_link_text=“[Show as slideshow]“ order_by=“pid“ order_direction=“ASC“ returns=“included“ maximum_entity_count=“1500″]-lt-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972