Koktail

V Zóne bez peňazí môžete vymeniť užitočné veci, ktoré už nepotrebujete

By 27. marca 2013No Comments

Zabudnúť na hodnoty vyčíslené v peniazoch a začať pomáhať druhým chcú organizátori svojrázneho trhu, ktorý sa uskutoční 6. apríla v klube ŽiWell.

„Pokiaľ máte doma pekné veci, ktoré nepotrebujete môžete nimi potešiť niekoho iného a zároveň si spraviť radosť inými vecami. Zóna bez peňazí podporuje medzi ľuďmi kolovanie a výmenu predmetov, ktoré už nepotrebujú, nechcú ich zničiť a mohli by poslúžiť niekomu inému,“ lákajú na podujatie aktivisti z občianskeho združenia Sieť Dobra.

Ich cieľom je, aby ľudia prestali riešiť peňažnú hodnotu rôznych predmetov a služieb a začali si pomáhať tak, že jeden druhému urobia láskavosť. Zóna bez peňazí sa v ten istý deň uskutoční aj v Bratislave, Košiciach, Banskej Bystrici a v ďalších slovenských mestách.

Tieto akcie nadväzujú na podobné podujatie, ktoré sa v januári stretlo v Bratislave s veľkým záujmom verejnosti. Ľudia si vymieňali oblečenie, knihy, hračky, CD a rôzne drobnosti. Podľa usporiadateľov piešťanskej Zóny bez peňazí si môžete prísť vymeniť aj myšlienky, nápady a služby.

-inf-

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972