Aktualizované – Piešťany čaká 17. apríla pravidelný regionálny zraz Octavií a priaznivcov automobilov značky Škoda. Stretnutie, naplánované o 15:00 pri letisku, bude už štvrtým v tomto roku, ktoré organizuje domáci OctaviaClub. Veľké zrazy sú skôr doménou Českej republiky, kde sa konajú úplne bežne. Zakladatelia klubu však nevylučujú možnosť, zorganizovať v Piešťanoch celoslovenský zjazd, v prípade, že sa im zvýši členská základňa.

Ako uviedol Tomáš Sabol z OctaviaClubu, v Piešťanoch sa stretávajú členovia hlavne zo západného Slovenska. „O presnom počte informáciu nemám, no stále sa nás zíde minimálne 10 ľudí. Niekedy viac, inokedy menej,“ vysvetľuje. „Zrazy v Piešťanoch považujeme za lokálne, pretože veľký celoslovenský zraz na Slovensku neorganizujeme. Je to hlavne z dôvodu aktivity hlavne členov zo západného Slovenska. OctaviaClub by však rád privítal ďalších členov, a v budúcnosti nie je vylúčené že by sa mohol spraviť aj nejaký celoslovenský zraz pod našou hlavičkou. Momentálne veľký a hlavný zraz stále prebieha v Českej republike (nakoľko klub vznikol tam) a to konkrétne v meste Žamberk.“

Od novembra 2013 sa v Pieštanoch stretávajú členovia klubu pravidelne každý mesiac, pričom účasť je veľakrát podporená aj zahraničnými hosťami, prevažne z Čiech. „Nestretávame sa za účelom preháňať sa po meste, ale stretnúť sa so známymi a fanúšikmi a podebatovať o všetkom možnom aj nemožnom,“uvádza T. Sabol. Octavie si ich všetkých podľa neho získali, a hoci pre niekoho môžu predstavovať tuctové auto, títo nadšenci si snažia svoje škodovky „vyšperkovať“ k lepšiemu než vyšli pôvodne z výroby. „Pre veľa z nás je to aj hobby a odreagovanie vo voľnom čase,“ dopĺňa.

-red/Zdroj a foto: facebook-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972