Po dvoch rokoch je tu repete. V roku 2015 usporiadal Mládežnícky parlament mesta Piešťany prvú miestnu verejnú vankúšovú bitku v areáli amfiteátra. Tento rok je organizátorom OZ Punkstream a akciu chystá na utorok 11. júla o 17:30 h. V Piešťanoch tak na Námestí slobody budete môcť zažiť to, čo ľudia v Berlíne, Kodani, Štokholme, New Yorku, či Londýne.

Podľa členov združenia ide o recesistickú akciu spojenú s množstvom zábavy. Na to, aby sa tak stalo, treba dodržať jednoduché pravidlá. Treba si priniesť vlastný vankúš, ktorý musí byť mäkký, bez pevných častí. Udieranie musí byť primerané súperovi, tak aby nedošlo k zraneniam.

Organizátori vyzývajú k férovému boju. Nesmie sa útočiť na ľudí, ktorí nie sú do bitky zapojení, teda nemajú v ruke vankúš, ani do tých, ktorí udalosť snímajú fotoaparátom, kamerou, či mobilom. Taktiež je nutné počkať do oficiálneho signálu na začiatok boja.

Účastníci si po súboji miesto riadne upracú, optimálne je priniesť si so sebou i vrece na odpad.

Bitka je určená pre všetkých, či už deti, mladých, dospelých ale aj seniorov. Pre viac informácií sledujte udalosť Vankúšová bitka Piešťany 2017.

.

-th- Foto: MPMP

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972