V nedeľu 19. mája sa koná 14. ročník cyklistického Sereďmaratónu. Pretek je zaradený v kalendári UCI. Cyklisti na trase so štartom aj cieľom v Seredi, prejdú aj obcami v blízkosti Piešťan. Na Havrane ich čaká horská prémia.  Ide sa za plnej premávky, preto organizátori prosia vodičov, aby boli k cyklistom ohľaduplní.

Trasa obsahuje ako roviny, tak aj kopce. Preteky pretínajú Trnavský a Nitriansky kraj, 5 okresov, prechádza sa 23 obcami a 2 mestami. Po Seredi nasleduje Šintava, Šoporňa, Pata, Báb, Rumanová, Rišňovce, Alekšince, Lukáčovce, Pastuchov, Koplotovce, Jalšové, Sokolovce, Ratnovce, Banka, Horská prémia – Havran, Radošina, Ardanovce, Šalgovce, Orešany, Horné Otrokovce, Tepličky, Hlohovec, Bojničky, Rýchlostná prémia – Dvorníky, Vinohrady nad Váhom, Šintava a cieľ je opäť v Seredi na Námestí Slobody.

Pretekári štartujú zo Serede o 10:00 h. Pri priemernej rýchlosti 41 km/h dorazia Ratnoviec o 11:31 h a do obce Banka o 11:36 h. Pri priemernej rýchlosti 30 km/h prídu cyklisti do Ratnoviec o 12:04 a do obce banka o sedem minút neskôr.

Na Havrane, kde bude horská prémia môžeme prvých pretekárov očakávať pred trištvrte na dvanásť.  História preteku siaha  do roku 2006. Kedy štartoval na Slovensku 1. ročník nového cyklistického preteku. Trasa a dĺžka preteku sa počas jednotlivých rokov upravovala a vylepšovala. Počas tohto obdobia si získavala čoraz viac nadšencov cyklistiky v každom veku o čom svedčí aj narastajúci počet pretekárov. V posledných rokoch sa preteku zúčastňuje viac ako 250 pretekárov.

Za víťazstvá na horskej a rýchlostnej prémii sa udeľujú mimoriadne ceny najrýchlejším pretekárom. Celá trať je zabezpečená dobrovoľníkmi, skupinou motorkárov, príslušníkmi štátnej a mestskej polície.

-red- Ilustr. foto

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972