Počuli ste to? Že nie? Veď už to všetky vrabce čvirikajú po celom piešťanskom parku a čajky tú zvesť nesú okolo Váhu ďalej. Aj tento rok mestský park navštívia obľúbené detské rozprávkové bytosti, aby potešili malých i veľkých. A kedy? Predsa v sobotu 13. júna od 10-tej hodiny. Preto si tento čas vyhraďte na prechádzku parkom, no nie však obyčajným. V tento deň bude priam čarovne rozprávkový, či rozprávkovo čarovný? Veď posúďte sami.

Teší sa na vás deduško Večerníček vo svojej chalúpke. Keďže prechádzka má byť rozprávková, každé dieťa bude môcť zažať u dedka svoju hviezdičku na oblohe, a tým spustí svoj rozprávkový príbeh, kde hlavným hrdinom bude ono samé. A veruže to bude riadne dobrodružný príbeh.

Pamätáte sa na neho? Fešák s tykadlami na hlave a červenou bodkovanou šatkou na krku. Deti už isto vedia, kto ich čaká – predsa Ferdo mravec. Odvážny mravec, ktorý sa rozhodol spoznať svet. Osobne ho spoznajú aj deti, a nielen to. Pomôžu mu postaviť jeho mravenisko, nachystajú zásoby na dlhú zimu, ochránia mravčie vajíčka pred dažďom. Predsa len mravci to nie je jednotlivec, mravci to je tím. Kto by nechcel byť v tíme s Ferdom. S prípravami na zimu pomôžu aj motýlik, včielka a lienka.

MG_8677w[1]

REKLAMA

bio dia web baner 300x300 apr15

Keďže v parku máme aj fontánu, zákonite musí prísť v sobotu aj malý zelený mužíček. Určite viete, že to nie je žiadne zelené čudojudo, ale vodník. Strážca rybníkov, riek, potokov a prameňov príde aj so svojími poddanými – s rybičkami. No cesta bola dlhá, rybičky sa roztratili. Vodník je smutný a unavený z dlhej cesty… Veríme, že deti ich pomôžu pochytať späť. Potešia ho.

Videli ste uz v lete sneh? Možno na dovolenke v horách. V parku sa bude vďaka Perinbabe, Jakubkovi a Alžbetke snežiť aj v júni. Nebude chýbať ani lietajúca perina a pozor, vraj príde aj Zubatá…

Klamať sa nemá, to učíme všetky deti. Lebo čo? Lebo im narastie dlhý nos… Že to nie je pravda? Presvedčí vás sám malý-veľký a jedinečný drevený chlapec… Nebudeme vás viac vodiť za nos. Do parku príde Pinocchio a deti mu môžu na nos hádzať krúžky. Možno sa aj Pinocchio konečne naučí, že klamať sa nemá. Fíha, to sme asi prezradili veľa, ale neklamali sme :-).

A ešte viac vám prezradíme čoskoro, pretože opäť nejaká rozprávková bytosť klope na dvere, ktorá sa nevie na vás dočkať. Musíme ísť otvoriť. Takže do rozprávkova priatelia.

Takto to vyzeralo vlani:
MG_8770w[1]

MG_8823w[1]

MG_8862w[1]

MG_8925w[1]

MC Úsmev

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972