Koktail

Účastníci Fotosession sa pozreli na svet pod hladinou

By 2. novembra 20133 novembra, 2013No Comments

Na októbrovej Fotosession sa vo Frapperii Kursalon predstavili Petra Áčová so svojou vášňou k fotografovaniu pod vodou a Jozef Ivan, ktorý je nadšencom infrafotografie.

[singlepic id=48697 w=320 h=240 float=left]Petra priniesla množstvo záberov, ktoré urobila v moriach, ale aj v slovenských vodách. Na jej snímkoch videli účastníci Fotosession sme videli rôzne druhy rýb a ďalších živočíchov. Vo svojom portfóliu má Petra fotografie zachytené makro objektívom, ale i fotografie s väčším uhlom záberu, urobené so širokým objektívom. Do svojho portfólia zaraďuje aj podvodné fotografovanie modeliek, čo nie je jednoduchá práca. Často sa stáva, že modelky takýto druh fotografovania prežívajú ťažšie a vzhľadom na podmienky ani dlho nevydržia.

Petra Áčová obohatila rozprávanie príhodami, ktoré zažila pod hladinou, kde sa cíti ako doma. Ako sama hovorí, pod vodou je to pre ňu iné svet. Akýkoľvek vopred pripravený plán totiž môže rýchlo stroskotať.

V ďalšej časti Fotosesion sa Jozef Ivan vo svojej prezentácii venoval infrafotografii. Keďže nejde o jednoduchý odbor, fotografov v ňom čaká veľa nepríjemností, na ktoré sa musia pripraviť. Počas prezentácie Jozef Ivan vysvetlil technické náležitosti, ale aj základné princípy použitia infra filtra. Účastníci sa dozvedeli, kedy je vhodné ročné obdobie na fotenie za pomoci infra filtra a mnoho ďalších užitočných poznatkov.

Zdroj: pnfotoklub.sk

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972