Nadácia Pomoc jeden druhému spustila nový projekt zameraný na dobrovoľnícku pomoc s názvom Som dobrovoľník. Cieľom je spoločné trávenie voľného času dobrovoľníkov s handicapovanými vo vybraných centrách a školách v Piešťanoch a Hlohovci. Stačí iba hodina týždenne a môžeš ukázať, čo vieš, spoznáš nových ľudí a získaš skvelý pocit, že pomáhaš. Myšlienkou projektu je hľadanie kamarátov – dobrovoľníkov, ktorí sú ochotní stráviť chvíľu so zdravotne postihnutými deťmi a dospelými. Byť tam, vidieť, zažiť a spoznať ich život.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA„Nemôžeme svoj život prežiť len pre seba, ale musíme sa otvoriť druhým a vnímať ich potreby a ťažkosti. Tým, že sa spojíme, dokážeme žiť plnohodnotný život,“ povedal Ján Sucháň, gestor Nadácie Pomoc jeden druhému.

Nadácia Pomoc jeden druhému hľadá dobrovoľníkov pre OZ Serviam a Spojenú školu v Piešťanoch. V priestoroch Zrnka v Zavretom kúte sa OZ Serviam v stredu, štvrtok a piatok dopoludnia stretávajú dospelí handicapovaní, spoločne trávia čas a čo-to sa vždy naučia. Spolu s dobrovoľníčkami pripravujú tvorivé dielne, venujú sa pracovnej činnosti, či chodia spolu na vychádzky. Minulý rok OZ Serviam pripravilo letný program aj pre handicapované deti, a to formou letného tábora. Ak chceš pomôcť pri tvorivej činnosti, porozprávať sa a spoznať tak nových kamarátov, OZ Serviam je určite tá správna voľba. Spojená škola v Piešťanoch na Žilinskej ulici pre svoje deti pravidelne pripravuje voľnočasové aktivity. V máji sme si mohli pozrieť v kine Fontána krajské kolo tanečnej súťaže – Tanec bez hraníc 2014, kde handicapované deti zo Spojenej školy ukázali svoje tanečné zručnosti a najmä to, že handicap nie je pre nich žiadnou prekážkou. Deti zo Spojenej školy sa zúčastňujú karnevalu, exkurzií a mnohých ďalších aktivít. Ak nie si výtvarníkom, ale skôr pomocnou rukou pri akciách, či úprave záhrady, v Spojenej škole v Piešťanoch Ťa radi privítajú.

Okrem Piešťan, dobrovoľníkov Nadácia Pomoc jeden druhému hľadá aj v meste Hlohovec. V Hlohovci v priestoroch Spojenej školy na Jarmočnej ulici, stretávajú sa jedno popoludnie v mesiaci, členovia Klubu Kľúčik. Počas dvoch hodín dospeláci plánujú ďalšie aktivity a mladí handicapovaní sa venujú tvorivým dielňam, pripravujú si masky na maškarný ples alebo si robia diskotéku. Ak máš animátorského ducha, mladí z Klubu Kľúčik sa budú na teba tešiť. Domov sociálnych služieb pre deti a dospelých v Pastuchove poskytuje celoročnú starostlivosť pre deti a dospelých s handicapom a okrem denných aktivít, pravidelne pripravuje voľnočasové aktivity, športové dni, výlety či rybačky. Ak Ťa bavia opekačky, šport, vychádzky, môžeš sa pridať k deťom z Domova sociálnych služieb v Pastuchove a spoločne stráviť pekný deň.

V rámci projektu Som dobrovoľník, Nadácia Pomoc jeden druhému koordinuje dobrovoľnícku činnosť pre OZ Serviam a Spojenú školu v Piešťanoch, Klub Kľúčik Hlohovec a Domov sociálnych služieb v Pastuchove. Ak máš chuť spoznať nových kamarátov a zároveň sa chceš pridať do skupiny dobrovoľníkov, napíš mail: dobrovolnik@pomocjedendruhemu.sk alebo zavolaj: 0917 832 854.

Text: Mgr. Regina Hulmanová, koordinátor, Nadácia Pomoc jeden druhému Foto: archív

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972