Turisti nezaháľajú ani cez zimu, na rok 2018 chystajú množstvo podujatí

Turisti nezaháľajú ani cez zimu, na rok 2018 chystajú množstvo podujatí

3. februára 2018 Off Od PNky.sk

Členovia Klubu slovenských turistov TJ Bezovec Piešťany nezaháľajú ani počas zimných mesiacov, nakoľko v roku 2018 pripravujú množstvo tradičných i výnimočných podujatí. Jednou s noviniek je osadenie novej turistickej mapy Považského Inovca a Malých Karpát, ktorá sa vďaka finančnej podpore Rezortu Piešťany po rokoch vrátila pred stanicu. Vo vitríne zase nájdu návštevníci mesta informácie o pripravovaných akciách, medzi ktorými je aj slávnostné otvorenie chodníka Karla Domina.

„Priatelia po rokoch sa vrátila turistická mapa Považského Inovca a Malých Karpát na stanicu v Piešťanoch. Ešte budú doplnené smerovky na hríbik a v máji otvoríme chodník Karla Domina, ktorý vás zavedie po žltej značke až na Čertovu pec. Vďaka patrí hlavne Rezortu Piešťany. Vo vitríne nájdete všetky naše akcie a potrebné informácie. Horám zdar,“ informujú zástupcovia Klubu slovenských turistov TJ Bezovec Piešťany.

Klub chystá v spolupráci s Balneologickým múzeom Imricha Wintera a oblastnou organizáciou cestovného ruchu Rezort Piešťany aj vydanie historického Sprievodcu Považským Inovcom. Jeho základ tvorí dielo Jána Makoňa z roku 1945, z ktorého sa po znárodnení jeho tlačiarne dochoval len jediný strojopisový výtlačok.

V nadchádzajúcej sezóne sú na pláne napríklad tradičné podujatia zo série 100 jarných kilometrov, či cyklovýlet Hore Váhom dolu Váhom. Vrcholom a zároveň veľkou výzvou pre organizátorov bude 65. ročník celoslovenského zrazu Klubov slovenských turistov a 49. stretnutia Turistických oddielov mládeže Piešťany 2018. Chýbať nebudú ani podujatia v druhej polovici roka, akými sú Blatový a Bakuľový pochod, sezónu uzavrie 47. ročník Silvestrovského výstupu na Marhát.

-red/Zdroj: KST TJ Bezovec Piešťany/Foto: archív-