Členovia Klubu slovenských turistov TJ Bezovec Piešťany nezaháľajú ani počas zimných mesiacov, nakoľko v roku 2018 pripravujú množstvo tradičných i výnimočných podujatí. Jednou s noviniek je osadenie novej turistickej mapy Považského Inovca a Malých Karpát, ktorá sa vďaka finančnej podpore Rezortu Piešťany po rokoch vrátila pred stanicu. Vo vitríne zase nájdu návštevníci mesta informácie o pripravovaných akciách, medzi ktorými je aj slávnostné otvorenie chodníka Karla Domina.

„Priatelia po rokoch sa vrátila turistická mapa Považského Inovca a Malých Karpát na stanicu v Piešťanoch. Ešte budú doplnené smerovky na hríbik a v máji otvoríme chodník Karla Domina, ktorý vás zavedie po žltej značke až na Čertovu pec. Vďaka patrí hlavne Rezortu Piešťany. Vo vitríne nájdete všetky naše akcie a potrebné informácie. Horám zdar,“ informujú zástupcovia Klubu slovenských turistov TJ Bezovec Piešťany.

Klub chystá v spolupráci s Balneologickým múzeom Imricha Wintera a oblastnou organizáciou cestovného ruchu Rezort Piešťany aj vydanie historického Sprievodcu Považským Inovcom. Jeho základ tvorí dielo Jána Makoňa z roku 1945, z ktorého sa po znárodnení jeho tlačiarne dochoval len jediný strojopisový výtlačok.

V nadchádzajúcej sezóne sú na pláne napríklad tradičné podujatia zo série 100 jarných kilometrov, či cyklovýlet Hore Váhom dolu Váhom. Vrcholom a zároveň veľkou výzvou pre organizátorov bude 65. ročník celoslovenského zrazu Klubov slovenských turistov a 49. stretnutia Turistických oddielov mládeže Piešťany 2018. Chýbať nebudú ani podujatia v druhej polovici roka, akými sú Blatový a Bakuľový pochod, sezónu uzavrie 47. ročník Silvestrovského výstupu na Marhát.

-red/Zdroj: KST TJ Bezovec Piešťany/Foto: archív-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972