V dňoch 1. – 5. augusta sa v trnavskom športovom areáli AŠK Slávia uskutoční Trnava Frisbee Games. Na tomto jedinečnom turnaji / frisbee festivale sa predstavia stovky športovcov z celého sveta, aby predviedli divákom svoje zručnosti hneď v štyroch disciplínach s lietajúcim tanierom. Hlavný program bude prebiehať v nedeľu 5. augusta, ale diváci sú vítaní kedykoľvek v priebehu akcie. Čo všetko bude k videniu?

Majstrovstvá sveta vo freestyle frisbee

Tí najlepší akrobati s diskom z celého sveta budú v Trnave bojovať o majstrovské tituly. Freestyle frisbee spočíva v realizácii najrôznejších technických i akrobatických trikov s lietajúcim diskom. Súťaží sa v tímoch dvojíc alebo trojíc, ktoré predvádza dychberúce choreografie, podobne ako napríklad v krasokorčuľovaní. O výsledku rozhoduje porota (zložená zo samotných hráčov), ktorá hodnotí tri kategórie – obtiažnosť, prevedenie a umelecký dojem.

Freestylový turnaj začína v stredu na hlavnom atletickom štadióne. Finále sa uskutoční už v sobotu 4. augusta. V rámci nedeľného programu sa potom predstavia čerství majstri sveta, ktorí exhibične predvedú svoje víťazné choreografie.

Majstrovstvá Európy v dogfrisbee

Dogfrisbee patrí do odvetvia kynologického športu, ktorý je dynamický a divácky veľmi atraktívny. Súťaží sa v niekoľkých odlišných disciplínach, avšak všetky majú rovnaký základ – pes musí úspešne chytať lietajúce taniere. K videniu je množstvo akrobatických prvkov, vysokých skokov, odrazov od tela psovoda a to všetko za sprievodu hudby. Je to súhra psovoda a psa, kde nejde vždy len o rýchlosť, ale aj dobré načasovanie a kvalitu prevedenia hodov, originalitu trikov a najmä zábavu! Základom dogfrisbee je totiž hra so psom, pes má radosť zo spoločnej hry a chytanie lietajúcich diskov si užíva.

Šampionát v dogfrisbee začína v piatok 3. augusta a finále prebehne v nedeľu na hlavnom štadióne. Vďaka otvorenému formátu turnaja nebudú k videniu len súťažiaci z Európy, ale napr. aj majstri v odbore z USA, Japonska či Izraela. Tieto preteky sú zároveň aj kvalifikáciou na Majstrovstvá sveta, ktoré sa každoročne konajú v USA, preto sa na nich zúčastní rekordné množstvo hráčov.

Ultimate Frisbee

Tímový šport s lietajúcim diskom, rýchly, akčný a divácky veľmi atraktívny. Cieľom hry je pomocou dlhých hodov aj presných krátkych prihrávok chytiť disk v súperovej koncovej zóne. Ultimate je založený na tzv. Spirit of the Game – pre všetkých hráčov je dôležité hrať férovú hru. Neexistujú tu žiadni rozhodcovia a hráči sporné situácie riešia vždy vzájomnou dohodou. Ultimate akcia bude prebiehať od piatku do nedele a na turnaji sa predstavia tímy zo Slovenska, Českej republiky a Maďarska.

DiscGolf

Hody dlhé vyše 100 metrov? Pre discgolfistov žiadny problém! Táto frisbee disciplína vychádza z golfu, s tým rozdielom, že namiesto palíc a loptičiek sa používajú špeciálne lietajúce taniere a miesto jamiek oceľové koše s reťazami. Cieľom je prejsť ihrisko, ktoré sa obvykle skladá z 9 – 18 jamiek, s čo najmenším počtom hodov. V rámci Trnava Frisbee Games sa v dňoch 4. – 5. augusta uskutoční medzinárodný turnaj na 15 jamkovom ihrisku, ktoré vyrastie v parku Janka Kráľa.

Prečo prísť?

Okrem netradičného diváckeho zážitku pri sledovaní elity športovcov vo svojom odbore bude možnosť aktívne sa zapojiť a vyskúšať si všetky frisbee disciplíny vo vyhradenej workshop zóne. Najmä počas víkendu tu budú prebiehať lekcie pod vedením skúsených hráčov. Pre deti a mladistvých bude tiež možnosť zúčastniť sa juniorských pretekov World X-Disc Challenge a v nedeľu si zasúťažiť o zaujímavé ceny. V turnajovej dedinke vedľa hlavného štadióna nebude chýbať možnosť občerstviť sa dobrým jedlom a pitím, prípadne zaobstarať lietajúce taniere a ďalšie vybavenie na jednotlivé frisbee športy. Trnava Frisbee Games si užije každý návštevník bez rozdielu veku a pohlavia. Vstupné je zdarma. Pre všetkých, ktorí sa nebudú môcť zúčastniť priamo na mieste, bude turnaj naživo prenášaný na internete.

Viac informácií na webových stránkach www.trnavafrisbeegames.com

TS

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972