Koktail

Tri dni pre hrdinov

By 10. mája 2011No Comments

Rada mládeže Trnavského kraja minulý rok úspešne zrealizovala podujatie 3 dni pre hrdinov. Cieľom tohto podujatia bolo zapojiť mladých ľudí, dobrovoľníkov, do aktivít, ktoré by akýmkoľvek spôsobom pomohli ich okoliu. Príkladom minuloročných zrealizovaných aktivít bolo maľovanie lavičiek, zastávok, detských ihrísk, značenie turistických trás, darovanie krvi, čas venovaný deťom, vystúpenia pre dôchodcov a mnoho iného.

[singlepic id=13397 w=320 h=240 float=left]Tri dni sa v celom kraji skupiny mladých i starších ľudí snažili zlepšiť život vo svojich obciach. V našom kraji odpracovalo 1 128 dobrovoľníkov spolu 20 304 pracovných hodín, čím vytvorili pridanú hodnotu 43 497 eur. Vzhľadom na záujem z minulého roka a ohromujúci výsledok sme sa rozhodli zorganizovať túto dobrovoľnícku kampaň aj tento rok.

Akcia sa bude konať v termíne od 22. do 24. 6. 2011 a aj touto cestou by sme chceli osloviť všetkých dobrovoľníkov, ktorí majú záujem niečo vo svojom okolí zlepšiť, aby [singlepic id=13395 w=320 h=240 float=right]neváhali a zapojili sa. Výber aktivity i jej realizácia je plne v réžii skupín, ktoré si ju vymyslia, nie je však nutné, aby sa pracovalo celé tri dni. Naším cieľom je ukázať širokej verejnosti, aká sila je v nás, dobrovoľníkoch, a čo všetko robíme bez nároku na mzdu. Projekt je určený pre občianske združenia, ale i neformálne skupiny ľudí, ktorí chcú svojím úsilím pomôcť sebe i obci, v ktorej žijú. Cez tieto tri dni bude prebiehať v celom Trnavskom kraji. 

Do projektu je potrebné sa zaregistrovať, pre bližšie informácie ma kontaktujte na jana.smykalova@4r4y.eu.

Touto cestou by sme radi oslovili i potencionálnych sponzorov, ktorí by chceli túto aktivitu akýmkoľvek spôsobom podporiť.

Zapojte sa aj vy, skrášlite svoje okolie alebo pomôžte tým, ktorí to potrebujú, staňte sa hrdinami dnešnej doby.,

[nggallery id=718]

Autor: Jana Šmýkalová (Rada mládeže Trnavského kraja)

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972