Krásy vodnej nádrže Sĺňava si môžete priamo z hladiny užiť od 1. apríla, výletná loď Trajan totiž zahájila počas uplynulého víkendu prevádzku. Príjemné teplé dni prilákali na palubu množstvo obyvateľov mesta i turistov, plavby budú odteraz prebiehať pravidelne v sobotu a v nedeľu od 14.30 hodiny. Pred minulou sezónou čakala plavidlo náročnejšia oprava a výmena jedného z dieselových motorov, počas zimných mesiacov zase museli lodníci bojovať s tuhými mrazmi a pravidelne uvoľňovať ľadové zovretie. Zima je už dávno minulosťou a výletná loď ponúka ideálnu možnosť ako stráviť voľné chvíle. Viac informácií o prevádzke nájdete na webovej stránke Plavby loďou.

Vyhliadkové plavby po Sĺňave začali 3 roky po napustení priehrady v roku 1962 dve malé plavidlá o kapacite 15 a 20 osôb. Od roku 1964 do roku 1987 loď typu Czepel pre 140 osôb, od r.1988-1992 loď typu Bifa III-s kapacitou 162 osôb – obe pod názvom Adam Trajan. Bifa bola pred rozdelením Československa predaná počas privatizácie do Prahy. Sĺňavská plavba /ďalej iba SP/ – prvá súkromná prevádzka nadviazala na tradíciu v Piešťanoch loďou – /tzv.vodný autobus/ Marcus pre 50 osôb už v sezóne 1993. Nemohla sa však úrovňou porovnať s dvoma predchádzajúcimi štátnymi loďami. Bola dočasným riešením, prevádzku ukončila po troch sezónach. SP – od r. 1996 prenajímala od š.p. Povodie Váhu otvorenú loď typu katamaran až do sezóny r.2008. Súčasne od r.2000 prevádzkovala vlastnú rekonštruovanú loď typu Raketa až do r. 2006. Loď bola kvôli plavebným podmienkam, manévrovateľnosti a plytčinám v niektorých úsekoch plavebnej dráhy málo využívaná. Na začiatku rekonštrukcie lode Trajan bola predaná do Kolína.

Na hlavnú palubu lode Trajan sa zmestí 60 osôb, ďalších 32 miest na sedenie sa nachádza na terase a na prove sú miesta na státie pre približne 15 osôb a pasažieri si môžu spríjemniť plavbu vďaka občerstveniu. Tohtoročnou novinkou je možnosť zakotvenia na novovybudovanom prístavisku pri Sĺňave I. a Sĺňave II., okrem toho pristáva aj pri Rybárskom dvore. Ak si chcete užiť plavbu piešťanskými vodami, určite sa počas víkendu vyberte na plavbu loďou Adam Trajan.

-lt/Zdroj: www.plavbylodou.szm.com/Foto: lt, www.plavbylodou.szm.com-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972