Jednou zo zástaviek pravidelného zrazu trabantistov, ktorý sa koná vždy v inom kúte Slovenska, bolo v roku 2012 aj mesto Piešťany. Vzhľadom na pozitívne dojmy ako účastníkov tak organizátorov, sa rozhodli usporiadať v poradí 14. ročník opäť v našom kúpeľnom meste. Víkend od 19- 21. 6. 2015 teda bude patriť nablýskaným, dnes už legendárnym, „bakelitovým“ vozidlám. Súradnice ich povedú v piatok až do kempu Pullmann – v časti Banka Piešťany – smer Hlohovec.

Organizátorka tímu Celoslovenských zrazov Ivana Beniaková uvádza: „Jedným z cieľov je pripraviť pre účastníkov z domácich slovenských, ale aj maďarských, českých, poľských a rakúskych klubov koncepčne zaujímavý a bohatý program, ktorý začne v piatok podvečerným stretnutím pri grilovaní a vonkajšom premietaní filmov. V sobotu  dopoludnia je vždy program zameraný na spanilú jazdu s poznávacím cieľom – obvykle je to návšteva hradu, zámku, kultúrnej pamiatky, exkurzie výrobného závodu, múzea, či výstavy. Tento krát spanilá jazda povedie z kempu Pullmann v sobotu cca od 9,30 do Podolia, kde si budú môcť účastníci vzhliadnuť desiatky modelov slovenských  hradov a zámkov v areáli zvanom Matúšovo Kráľovstvo.“

Na sobotu popoludní budú pre súťaženiachtivých trabantistov pripravené preteky rôzneho tematického zamerania a ako odmena bohaté ceny. Podvečerná sobota sa bude niesť v znamení  vystúpenia Nitrianskej kapely Carpe Diem a  program okorení aj diskotéka v kempe. Na nedeľu je plánovaný individuálny odchod účastníkov.

„Pripomínam, že ide o ojedinelú akciu na pôde našej krajiny, ktorá z roka na rok naberá na stredoeurópskom význame. V radoch trabantistov – fanúšikov môžete nájsť dlhodobých technických inžinierov, automechanikov, fotografov, manažérov firiem, bankárov, zubárov, lekárov, jedným z nich je aj samotný zakladateľ zrazov – kardiochirurg Peter Kyčina z Liptova, ktorý výkon  motora obrazne prirovnáva k pulzovaniu srdca a tepu ciev,“ dopĺňa I. Beniaková.

dscf5808

Na otázku, čo viedlo organizátorov k opätovnému prinavráteniu zrazu do Piešťan, vysvetľuje: „Človek, aj keď má okolo množstvo dlhoročných kamarátov a priateľstiev z rôznych krajov a okresov, potrebuje vždy pri organizácii takéhoto podujatia aj spoluprácu a participáciu mesta, mestskej polície, obdiv návštevníkov, ulice zaplnené nadšenými ľuďmi, ktorí kývajú, tešia sa, v skratke, prirovnala by som to k stavebnici alebo obyčajnému puzzle: keď zapadajú všetky tieto zložky do seba, je z toho výborná akcia, a Piešťany, ako mesto plné slnka a kreatívneho potenciálu majú k tomu všetky predpoklady vrátane prístupu kompetentných, ktorí sú vždy nápomocní a ochotní prijať naše nápady a sprostredkovať ich nielen občanom, ale aj kúpeľným hosťom a ktorým by som rada touto cestou poďakovala. A je nevyjadriteľnou odmenou, keď sa v nedeľu ráno všetci účastníci zrazu lúčia a poďakujú za príjemne strávený víkend so svojimi rodinami, partiami, známymi… Oceňujem pozitívny prístup Piešťancov…a asi to bude tým multikulturalizmom, ktorý je dôkazom toho, že mesto nestagnuje, ale žije a neustále sa posúva vpred, v oblasti regionálneho rozvoja, kúpeľníctva, kultúrno – spoločenského, či športového charakteru. A o to viac má aj náš zraz“ šťavu!“

dscf5779

Organizátori zároveň pozývajú na podujatie všetkých, ktorých zaujíma toto ojedinelé autíčko z legendárnych osemdesiatych rokov. Ich majitelia zo svojich nemeckých ľudových „limuzín“ totiž dokážu vyťažiť maximum.

(ib), foto: archív PNky

Prečítajte si aj: Piešťany patrili trabantom

 

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972