Spoločnosť TESCO STORES zverejnila 2. januára výzvu s názvom „Vy rozhodujete, my pomáhame“, ktorá má opäť podporiť najrôznejšie komunitné aktivity. Program finančne pomôže ľuďom zlepšujúcim život v mestách, v ktorých žijú zákazníci a zamestnanci siete obchodov. V uplynulom ročníku prihlásilo svoje projekty 438 ľudí a z 229 nominovaných uchádzačov nakoniec vzišlo 77 víťazných projektov, ktorých prekladatelia mohli na realizáciu prospešných nápadov využiť sumu 1300 eur. Ak máte zaujímavý nápad, neváhajte ho do 28. januára prihlásiť prostredníctvom webovej stránky.

Vďaka zrealizovaným nápadom komunitných organizácií mohli napríklad znevýhodnení mladí ľudia navštevovať kurzy zdravého životného štýlu, takisto bola organizovaná široká škála športových aktivít pre mentálne a telesne hendikepované deti a ich rodiny. Vďaka jednotlivým projektom boli prestavané a zmodernizované ihriská a sídliská, zrekonštruovaný hrad aj ďalšie miesta na oddych pre rodiny.

„Pozývame všetky neziskové organizácie na Slovensku, aby sa chopili šance získať finančnú podporu pre miestne komunitné projekty. Akýkoľvek projekt v týchto kategóriách môže byť predložený: podpora komunít a komunitných aktivít, vzdelávanie detí a mladých ľudí, získavanie zručností mladých ľudí a študentov, zdravie a podpora zdravého životného štýlu,“ informuje riaditeľ HM Piešťany Ľudovít Švercel.

tesco 2

Prihlášky prijaté do 28. januára vyhodnotí nezávislý odborný partner, Nadácia Pontis. Následne sa v každom regióne vyberú 3 najlepšie projekty, ktoré postúpia do druhého kola. Potom už bude rozhodnutie v rukách zákazníkov Tesca, ktorí budú môcť hlasovať za projekt, ktorý chcú, aby bol v ich komunitách zrealizovaný. Zákazníci môžu za projekty v druhom kole hlasovať od 8. marca do 4. apríla a víťazi budú vyhlásení v týždni od 17. apríla 2017.

-lt/Zdroj: Mesto Piešťany, TESCO Stores, a. s.-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972