Budúca sobota 19. augusta bude v Parku miniatúr v Podolí výnimočná. Chystajú tu nočnú prehliadku. To je príležitosť, ktorá sa vám naskytne len raz do roka! Môžete vidieť nasvietené zámky, počuť legendy a povesti, či absolvovať prehliadky so sprievodcom. Tajomná atmosféra krásne osvetlených modelov vás jednoducho dostane.

Park miniatúr – Nočná prehliadka

Nočná prehliadka v Parku miniatúr začína o 20:00 h. V rámci programu sú pripravené skupinové prehliadky so sprievodcom, ktorý vám priblíži históriu parku i hradov, zámkov a pamiatok, ktoré zachytávajú modely v mierkach 1:50, 1:30 a 1:25. Budete si môcť vypočuť tiež dobové povesti, ktoré umocnia atmosféru večera a deti si budú môcť pozrieť projekciu rozprávok.

O dobrú náladu sa bude starať dobová hudba a v prípade, že vyhladnete, môžete si opekať slaninku, špekáčky či čokoľvek iné na ohnisku priamo v areáli Parku miniatúr.

Čo je Park miniatúr?
Park miniatúr v Podolí je unikátny produkt cestovného ruchu na Slovensku. V expozícii pod holých nebom je v súčasnosti umiestnených 68 modelov hradov, zámkov, kostolíkov, chát a rozhľadní a rodných domov.

Cieľom tvorcov parku je zachrániť ročne minimálne štyri až päť objektov kultúrneho dedičstva, vyhotovených v podobe z čias ich najväčšej slávy. Slovensko bolo odjakživa bohaté na hrady, zámky, kostoly, kultúrne a historické pamiatky. Mnohé z nich zanikli, či sú už v žalostnom stave, pripomína nám ich len pár kameňov v lese. Všetky modely sú postavené ako vedecké rekonštrukcie, zhotoveniu každého predchádzalo spracovanie výkresovej dokumentácie, rozpracovanie jednotlivých komponentov a následné osadenie v teréne. Modely sú zhotovené v mierke 1:50, niektoré, hlavne kostoly, chaty a rozhľadne sú v mierke 1:25, resp. 1:30.

Areál začal vznikať ako myšlienka Juraj Hlatkého v roku 2001. Celý sa buduje ako súkromná investícia a cieľom je sprevádzkovať kompletný náučno- zábavný areál (voľnočasový) pre všetky vekové kategórie. Areál veľmi dobrú  polohu, priamo v srdci regiónu troch hradov – Čachtice, Beckov a Tematín.

-inf- Zdroj: www.parkminiatur.sk

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972