Connect with us

Koktail

Svrbická snežná stopa na snehu i na blate

Published

on

Svrbická snežná stopa prilákala do Svrbíc v sobotu 2. februára stovku milovníkov bežkovania a turistiky. Neodradil ich vietor, ani mohutný odmäk, ktorý spôsobil, že tam kde ešte v piatok bol sneh, v sobotu už vykúkali rastliny a blato. 

Organizátori museli pre radikálne zhoršujúce sa snehové podmienky, kedy bielej pokrývky ubúdalo doslova z minúty na minútu, zrušiť 2,5 km trať a 10 km okruh skrátiť na približne 7 km. 

Prvý úsek po štarte bol pre bežkárov najťažší, kedy sneh v stope striedali rastliny a blato. Po prechode bližšie k lesu sa podmienky zlepšili, a tak si mohli priaznivci bežkovania vychutnávať vyslovene jarnú bežeckú turistiku.

Advertisement
Hello GPT

Na záver účastníkov čakal zjazd po snehu a blate k Lojzovej dopingovej kontrole. Pri tom nebola núdza ani o pády, ale všetci prežili bez ujmy na zdraví.

Najstarším účastníkom, ktorý absolvoval trasu na bežkách, bol Jaroslav Kralčák. Naopak najmladším Dominik Bultman z Banskej Bystrice.

Najstarším účastníkom, ktorý absolvoval pešiu trasu z Havrana do Svrbíc bol Emil Rusnák z Piešťan (1941). Doplnili ho dve dámy, Helena Gurínová a Vilma Babicová, ktorá bola aj účastníčkou z najvzdialenejšieho miesta, konkrétne z Hriňovej.

Advertisement
Hello GPT

Na záver sa všetci stretli v kultúrnom dome a vychutnali si kapustnicu, chlieb s masťou a cibuľou, i dobré vínko, pričom o zábavu sa starala živá muzika. Tí, čo mali málo pohybu si pri nej tiež zatancovali a vychutnávali si spoločné chvíle. 

Ako vyzerala Svrbická snežná stopa 2019 si môžete pozrieť vo fotogalérii:

Advertisement
Hello GPT

Text a foto: -th-

 

Advertisement
Hello GPT
Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články