Súťaž Do práce na bicykli štartuje už v pondelok

Súťaž Do práce na bicykli štartuje už v pondelok

28. apríla 2017 Off Od PNky.sk

Piešťany sa i tento rok zapojili do kampane Do práce na bicykli, ktorá má zvyšovať povedomie o cyklistike a jej využívania pri cestách do zamestnania. Zapojiť sa môžu pracovné kolektívy, ale aj študenti starší ako 15 rokov a registrácia bude prebiehať do 5. mája. Samotná súťaž, v ktorej sa dajú vyhrať hodnotné ceny odštartuje už v pondelok. Kampaň tento rok podporil i vynikajúci slovenský cyklista svetového formátu Peter Sagan.

Cieľom súťaže „Do práce na bicykli“ je podpora rozvoja trvalo udržateľnej mobility v mestách, motivovanie samospráv, aby na svojom území vytvárali kvalitné a bezpečné podmienky pre využívanie bicykla na prepravu po meste. Projekt chce tiež inšpirovať zamestnávateľov, aby vo firmách vytvárali priestory pre bezpečné uloženie bicykla a mali záujem bonusmi podporovať zamestnancov k využívaniu bicykla, ako ideálneho prostriedku pri cestách do práce.

Hlavnou motiváciou by podľa organizátorov mal byť dobrý pocit účastníkov z toho, že urobia niečo pre svoje zdravie, svoje mesto a životné prostredie. Kampaň Do práce na bicykli je však aj súťaž, takže na cyklistov čakajú aj hodnotné ceny. Medzi cenami je napríklad 7 mestských bicyklov DEMA MADELINE STANDARD a DEMA MADELINE STYLE vo viacerých farebných prevedeniach, značkový elektrický bicykel Lectron Voyager RSX prípadne Lectron Altezza RS, pobyt pre dve osoby v hoteli Kráľova studňa na dve noci, s plnou penziou a voľným vstupom do sauny a zapožičanie dvoch horských bicyklov. Slovenská pošta prispela na distribúciu oficiálnych tričiek kampane, vďaka čomu získajú všetky registrované tímy pri prvej objednávke tričiek dopravu na vybranú adresu zdarma.

-lt/Zdroj a grafika: Do práce na bicykli-