Koktail

Strojársku súťaž Zenit vyhral študent SOŠ technickej

By 12. januára 2012No Comments

Krajské kolo strojárskej súťaže Zenit vyhral na domácej pôde študent Strednej odbornej školy technickej Pavol Papp.

[singlepic id=24216 w=320 h=240 float=left]Piešťany sa v decembri stali dejiskom súťaže pre študentov technických škôl z celého Trnavského kraja. Do celoštátneho kola postúpil študent tretieho ročníka odboru programátor obrábacích a zváracích strojov a zariadení Strednej odbornej školy technickej Piešťany Pavol Papp.

„Jeho úlohou bolo vyrobiť presnú skrutku. Dôraz bol kladený predovšetkým na presnosť výroby a kvalitu povrchu,“ uviedol Jozef Porubčan zo SOŠ technickej. V teoretickej časti ho viedol Ivan Gáži a na odbornom výcviku Pavol Matejovič. „V druhej časti mali podľa napísaného technologického postupu a technického výkresu vyhotoviť strojovú súčiastku. V tejto časti mali žiaci ukázať aké majú manuálne zručnosti pri trieskovom obrábaní na sústruhoch a frézovačkách,“ dodal Jozef Porubčan.

„Po doplnení hlavne teoretických vedomosti, čo býva najväčší problém na takýchto súťažiach by sa Pavol Papp mohol na celoslovenskom kole, ktoré sa koná v Košiciach, umiestniť v prvej trojke,“ uzavrel J. Porubčan.

Text: M. Palkovič Foto: www.sostpn.sk

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972