Stredoveké dni sa do Hlohovca vrátia už tento víkend

Stredoveké dni sa do Hlohovca vrátia už tento víkend

1. júla 2015 Off Od PNky.sk

Druhý ročník Stredovekých dní v Hlohovci otvorí svoje brány v Zámockej záhrade už tento víkend 4. – 5. júla. Na prípravách podujatia si organizátori dávajú záležať, a tak sa konajú ešte posledné prípravy. Okrem atrakcií známych z minulého roka nastávajúce Stredoveké dni ponúknu mnoho noviniek.


Najbližší víkend nebude len o zručnosti udatných šermiarov či presnej muške lukostrelcov, ale aj o zábave. Úplnou novinkou v programe bude humorom nabitá stredoveká show. Prídu aj sokoliari a počas akcie budú mať možnosť návštevníci sa s ich dravcami odfotiť.

 

Deti, ale aj dospelí si budú môcť zajazdiť na koni a a počas sobotňajšieho dňa sa o zábavu postarajú stredovekí hudobníci, ktorí svojimi vstupmi chcú prinesť medzi návštevníkov atmosféru pravého stredovekého života.

Viking a zamok HC

Skupina Hector ponúkne divákom svoje najnovšie scénky. Načreli ešte hlbšie do histórie a v rámci svojho predstavenia predvedú originálnu Vikingskú ságu, ktorá bude mať premiéru nielen v Hlohovci, ale aj na Slovensku. Ďalšími účinkujúcimi bude skupina
historickej lukostreľby Vinedi, ktorá na Stredovekých dňoch äčinkuje od prvého ročníka. Zameriavajú sa na obdobie prvej polovice 14. storočia, ku ktorému prispôsobujú aj svoje dobové kostýmy a historický tábor. Jednou zo sprievodných akcií je aj pohľad do „Kuchyne starého Fraštáku“.  Táto  bude k dispozícii len 4.7.2015 a to od 10:00 do 15:00 hod.

V rámci Stredovekých dní sa uskutoční aj tento rok Zámocký poznávací okruh, ktorý bude ukončený zástavkou pri Empírovom divadle. Nebude chýbať obľúbené člnkovanie sa na
Zámockom rybníku.
stredoveka show„Počasie na víkend má byť vynikajúce, preto pevne veríme, že si II. ročník stredovekých dní nenecháte ujsť,“ pozýva všetkých z okolia Peter Kolišťaník z organizačného tímu. Vstup na podujatie je ZDARMA. Atmosféru organizátori sprostredkujú aj pomocou live-streamu, ktorý bude k dispozícii na webovej stránke www.stredovekedni.sk počas obidvoch dní.

Tlačová správa podujatia