Halloweenske párty sa postupne zmenili zo strašidelných na zábavné a okrem dospelých, sa z nich veľmi tešia aj deti. Práve preto sa Materské centrum Úsmev v Piešťanoch, tak ako po minulé roky rozhodlo, že najmenším dopraje veselosť a smiech. Svoje priestory premenilo vo štvrtok 30. októbra na „milo strašidelné“ a deti tak na halloweenskej akcii vítali roztomilé bosorky, veľká pavučina i svietiace strašidielka.

halloween

S koncom októbra prichádza čas dušičiek, alebo aj halloweenu. Pre niekoho možno importovaný sviatok z Ameriky. No tí, čo sa trošku zaujímajú o dejiny vedia, že je to starý pohanský sviatok Keltov, do Ameriky ho priniesli zo sebou Íri. Bol to sviatok, kedy končilo obdobie leta a s ním spojená hojnosť, teplo, život a prichádzala zima – čas tmy, smútku a smrti. Ľudia sa vtedy prezliekali do kostýmov a zapaľovali ohne ako ochranu pred duchmi, ktorí sa v tú jedinú noc mohli potulovať po zemi. Dnes tento pohanský sviatok nahradil Sviatok všetkých svätých.

Naši najmenší si mohli vyskúšať chodiť po pavučine a vyhnúť sa na nej tarantule, ktorá im hrozila zjedením. Snažili sa skladať obrázky z krabíc, na ktorých boli strašidielka, či hrôzostrašný strašidelný hrad. Nezabudli ani na dobrého pavúčika, a snažili sa mu chytiť k obedu nejaký hmyz. Tvorivé dielne zase ponúkli možnosť vyrobiť si nejaké strašidielko na doma. A čože by to bolo za párty bez diskotéky, tá nesmela chýbať. Samozrejmosťou bolo i fotenie so strašidielkami, ktoré tam vtedy mali svoje dočasné bývanie. Takmer dve desiatky detí sa mohli vyšantiť do sýta a ten večer isto spali hneď a nestrašili dlho svojich rodičov.

Materské centrum Úsmev v Piešťanoch však nadlho magické bytosti neopustili. Z dobre informovaného zdroja je známe, že prídu iné nebeské bytosti už onedlho. Aké, to je zatiaľ záhadou, hoci začiatkom decembra chodia predsa … ten dobrý pánko v červenom, čo sladkosti rozdáva … ako sa len volá… Asi si rýchlo nespomeniem, ale kým mi to napadne, deti to už vedia. Takže deti, vidíme sa čoskoro a nezabudnite poslúchať, lebo nepríde len anjel s Mikulášom.

-JM/foto: archív-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972