Parčík za kostol sv. Štefana v starých Piešťanoch v prvú augustovú sobotu ožili. Susedská párty u Marty prepojila generácie, novousadlíkov so starousadlíkmi a priniesla jedinečnú atmosféru. Štvrtý ročník mohol byť lepší aj vďaka nadačnej podpore.

Susedskú párty u Marty pripravuje v starých Piešťanoch spolu s kamarátmi a susedmi Zuzana Vavrová z Piešťanského okruhu. !Tento víkend sa nám ju vďaka Nadácia ZSE podarilo urobiť ešte lepšou. Sme radi, že parčík ožil a párty prilákala toľko susedov. Guláš, grilovačka, súťaž o najlepší koláč, premietanie filmu, príjemná atmosféra a žiadna online propagácia – len staré dobré pozvánky do schránok. Takto si predstavujeme susedskú slávnosť, ktorá vytvára súdržnú susedskú komunitu,“ napísali na svojej FB stránke členovia Piešťanského okruhu.

Párty u Marty pôvodne vznikla z iniciatívy mladých ľudí, ktorí sa presťahovali do starých Piešťan do domčeku po pratete Marte. Hľadali spôsob ako spoznať susedov, s ktorými sa denne míňali. Rozhodli sa teda usporiadať malú slávnosť.

Do schránok dali plagátiky a čakali, kto príde. Už prvá susedská párty zožala obrovský úspech, preto sa ju o rok neskôr rozhodli urobiť pre celé susedstvo. Dnes je Párty u Marty už tradičným podujatím, ktoré využíva inak zväčša prázdny verejný priestor v starých Piešťanoch.

-red- Zdroj a foto: Piešťanský okruh

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972