KoktailReklama

Spotreba elektriny. Kde sa dá ešte šetriť?

By 25. apríla 2012No Comments

Najväčšie spotreby elektriny v domácnosti spôsobujú spotrebiče, ktoré premieňajú elektrinu na teplo alebo na chlad. Teda chladničky a mrazničky, ale aj ohrievače vody, práčky, umývačky riadu, žehličky atď.

[singlepic id=25027 w=320 h=240 float=left]Ak chceme urobiť niečo pre zníženie ich spotreby a nechceme ich navždy vypnúť, mali by sme venovať pozornosť veciam, ktoré jednotlivým spotrebičom bránia vykonávať svoju činnosť. Zväčša sú to neželané tepelné izolácie, ktoré bránia spotrebičom dosiahnuť vami požadované nastavené teploty. Ak je mraznička obrastená ľadom, ktorý pôsobí ako tepelná izolácia, trvá jej veľmi dlho (a spotreba rastie), kým dosiahne vami požadovaný stupeň zmrazenia potravín. Obdobne, ak je v práčke výhrevné teleso obrastené vodným kameňom, výrazná časť spotreby slúži na vyhriatie vodného kameňa.

Že s tým sa nedá nič robiť? Ale dá! Potrebujete tomu venovať pozornosť, urobiť si doma inventúru podozrivých spotrebičov a tie najpodozrivejšie pravidelne kontrolovať a starať sa o ne.

Zdroj: www.energozona.sk

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972