Občianske združenie AkSen dnes odštartovalo 2. ročník medzinárodnej konferencie Spoločne proti Alzheimerovej chorobe, ktorá sa koná od 5. do 6. novembra s Kongresovom centre piešťanských kúpeľov. Konferencia je určená zdravotným a sociálnym sestrám, ošetrovateľkám, ale aj záujemcom z radov verejnosti.

Podľa výkonnej riaditeľky AkSenu Jarmily Stanekovej, sa na podujatí budú zaoberať špecifickými problémami z praxe:„Agresivita a iné prejavy problémového správania u pacientov s Alzheimerovou chorobou, posudzovanie bolesti u pacienta s Alzheimerovou demenciou, ošetrovateľská starostlivosť, postavenie sociálneho pracovníka v sociálnych službách, význam ošetrovateľskej dokumentácie v zariadeniach sociálnych služieb, manažment ošetrovateľskej starostlivosti o pacienta s Alzheimerovou demenciou v domácom prostredí, edukácia a rozvoj osobnosti seniora – to všetko sú témy, ktoré budú rozoberané špecialistami na danú oblasť.“

Ako prednášajúci vystúpia pedagógovia z Katedry ošetrovateľstva Fakulty zdravotníctva a Sociálnej práce Trnavskej univerzity a odborníci z praxe ako napríklad zástupcovia Alzheimer Centra Piešťany a Praha, Centra Memory Bratislava a ďalších zariadení pre seniorov.

Súčasťou konferencie budú aj ukážky workshopov: Hudba ako forma aktivizácie seniorov, Predstavenie Alzheimercentra, Zdravie v termálnych kúpeľoch, Pes v zariadení opatrovateľskej starostlivosti.

Zdroj: Tlačová správa AkSen, foto: archív

 

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972