Bratislavské módne dni ponúkli v uplynulom týždni v priestoroch Refinery Gallery diela popredných slovenských návrhárov, dvanásty ročník bol opäť bohatý na originalitu a jedinečnosť. Svoje modely ne mólach predviedla aj víťazka súťaže Nové tváre módnej scény z roku 2015, aktuálne už etablovaná návrhárka, Sofia Tureková. Piešťanská módna dizajnérka predviedla exkluzívne návrhy z kolekcie SOF.T, ktorú pripravuje pre rok 2018. Organizátorku podujatia Máriu Rehákovú jej prítomnosť potešila, rovnako ako to, že sa jej podarilo zažiariť na jesennom týždni módy v New Yorku a v súčasnosti patrí k talentom slovenskej scény.

„Bratislavské módne dni sú mojou srdcovkou, tým, kde som začínala. Preto som sa rozhodla predviesť časť z mojej novej kolekcie, ktorú som doposiaľ ešte nikde nepredstavila,“ povedala k podujatiu Sofia Tureková.

Sofia Tureková navštevovala Strednú umeleckú školu v Trenčíne, kde študovala odbor odevný dizajn, neskôr sa ocitla v kanadskom Ontariu aj v britskom meste Saint Martins. Počas tohtoročného leta vystavovala šaty a doplnky z kolekcií Ornament, Optimista, i Metamorfózy v priestoroch Magna Gallery.

Hlavnou myšlienkou projektu Bratislavské módne dni je podpora mladých módnych tvorcov, no tiež etablovaných módnych návrhárov, či poskytnutie možnosti prezentovať svoje kolekcie spolu so zahraničnými módnymi návrhármi na jednej scéne.

Neodmysliteľnou súčasťou jesennej časti je projekt Nové tváre módnej scény, ktorý aj dnes spoznal svojho víťaza. Stala sa ňou absolventka Slovenskej technickej univerzity, Zarina Šimkovičová, ktorá síce štúdium nevenovala móde, ale svojou kolekciou očarila natoľko, že u odbornej poroty získala jednoznačné prvé miesto.

-red/Zdroj: Bratislavské módne dni, zenskyweb.sk, Sofia Tureová/Foto: Ramon Lesko – zenskyweb.sk-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972