Nie je to ani tak dávno čo Materské centrum Úsmev v Piešťanoch privítalo v svojich priestoroch Mikuláša, a už sa opäť deti mohli stretnúť a zabaviť pri ďalšej akcii. Tentokrát bolo pre nich pripravené predstavenie z dielne divadla KaSia s názvom Snehuliačky Mily a Lily.

DSC07191

REKLAMA
Plesen_banner w

Dejovou líniou tohto predstavenia boli dve snehuliačky Mily a Lily, ktoré sa výrazne odlišovali od iných snehuliakov. Na hlavách nemali plechové klobúky, ale pekné biele pletené čiapky. A ani telo im nezdobili čierne uhlíky, dokonca namiesto spodných veľkých gúľ mali nohy. Boli veľmi smutné, že vyzerajú inak ako ostatní snehuliaci. Snažili sa zapadnúť do kolektívu, prispôsobiť sa ostatným, no napokom zistili, že sú krásne a výnimočné práve preto ako vyzerajú. Naše malé publikum bolo očarené zmenami kulís, hrou na gitare a spevom, ktoré sprevádzalo celú hru. Ku koncu predstavenia deti dostali omaľovánky, v ktorých pomohli vyfarbiť svadobné šaty snehuliačkam. Záver predstavenia končil svadbou, do ktorej boli vtiahnuté aj deti. Naši malí herci spolu s divadelníkmi tancovali, výskali, zabávali sa ako na skutočnej svadbe. Kto ich mal možnosť vidieť, musel sa tešiť spolu s nimi.

DSC07194

Vždy je veľmi milé a zaujímavé sledovať deti ako sa zapájajú do hry, ako prežívajú celý príbeh, smútok i radosť, ako sa vedia tešiť spolu s inými. Totiž nič na svete sa nevyrovná úprimnej detskej radosti, ktorá sa zrkadlí v tvári. Veď čo je čistejšie ako detský smiech. Deti tak hravou výchovnou formou mohli pochopiť, že ak je medzi nami niekto odlišný, nemusí byť hneď zlý. Len je jednoducho iný. Na čo často zabúdame hlavne my dospelí.
Na celej tejto vydarenej akcii sa zúčastnilo 25 detí spolu so svojími rodičmi. Rozhodne by sa však nemohla konať bez podpory sponzora, a to Prvej stavebnej sporitelne. Tá venovala deťom aj malý darček, ktorým deti zavŕšili príjemne strávené popoludnie v Materskom centre Úsmev.
Ak nechcete, aby Vám ušla nejaká akcia alebo ste zvedaví čo pre Vás pripravujeme, sledujte našu web stránku či facebook. Tešíme sa na ďalšie spoločné akcie, na detský krik a smiech, nezabudnuteľné zážitky našich malých ratolestí a rodičov.


Text a foto: dd

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972