Connect with us

Koktail

Smetiar, murár, či včelár – Čím budem, keď vyrastiem – už v sobotu

Published

on

Zrejme ani jednému detskému očku neuniklo smetiarske auto a všetko „to“ okolo vynášania smetí. Kto sa má v tom vyznať? Červený, žltý, modrý či čierny kontajner? Milé deti, keď prídete v sobotu 20. októbra medzi 10 h a 16 h do Mestského kultúrneho strediska na A. Dubčeka 27, odhalíte túto záhadu. Po podujatí „Čím budem, keď vyrastiem“ sa pokojne vyberiete so smetným košom a hravo zvládnete aktivity spojené s triedením odpadu. Ako prekvapenie vás čaká jedinečný smetiak, ktorý aj slovne ocení, že ste citliví k prírodne a smeti zahadzujete tam, kam patria.

Dievčatá určite neraz obdivovali pani aranžérky v kvetinárstve ako krásne dokážu viazať kytice a aké výnimočné dekorácie vychádzajú z ich šikovných rúk. Do tohto remeslavás prídu zasvätiť odborníci zo Strednej odbornej školy Rakovice. A za odmenu si deti budú môcť so sebou odniesť dekoráciu, ktorú si sami vyrobia v tvorivých dielňach.


Chlapci sa zase dozvedia ako sa robí zámková dlažba, zakladá obvodové murivo, píli drevo alebo zisťuje, či je celá stavba v rovine. Stavbári im odhalia základné pravidlá pri stavaní domov, čo každopádne chlapci ocenia, keď o pár rokov neskôr budú dozorovať vlastnú stavbu domu. A verte, že platí staré dobré príslovie „čo sa za mladi naučíš, na staré kolená ako keby si našiel“.


A keďže láska ide cez žalúdok, tak kuchárskemu remeslu sa určite radi priučia aj chlapci aj dievčatá. Deti si budú môcť vyskúšať ako sa prestiera slávnostná tabuľa a ako sa obsluhujú hostia v špičkovej reštaurácii. S pravidlami stolovania Vás radi oboznámia ochotné servírky.


Do tajov včelárskeho chovateľstva preniknete vďaka zástupcom občianskeho združenia Včeloz. Tí vám vysvetlia ako sa správať tak, aby vás včielka nepovažovala za nepriateľa a pobyt s vami nevyhodnotila ako život ohrozujúci. Priblížia vám život vo včeľom úli a ich hierarchiu. Predstavia vám včeliu kráľovnú a jej úlohu vo včelích spoločenstvách. Naučia vás ako sa zo včelieho vosku vyrába krásna sviečka.


Princípy techniky vám priblížia pracovníci ON Semiconductor Slovakia, a.s.. Predstavia vám zaujímavosti v oblasti techniky a určite si vyskúšate množstvo zaujímavých technických a robotických hračiek.

Tak milé deti neváhajte a v sobotňajší deň zavítajte spolu s rodičmi na podujatie „Čím budem, keď vyrastiem….“ a hádam sa nám spoločne podarí odhaliť oblasť, ktorá je vám blízka a ktorá je pre vás natoľko zaujímavá, že by ste sa jej radi venovali i v staršom veku.

PR

Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články