V nedeľu 2. decembra sa na sociálnych sieťach objavilo video Castle Parkour z hradu Beckov. Po hradbách a múroch v ňom skákal Michal Marček, slovenský rekordér v behu po stene. Parkouru sa venuje viac ako desať rokov a okrem úspechov v súťažiach natočil s kolegami dokument o slovenskej prírode, ale realizovali tiež projekt Castle Run, kde vzniklo už 8 epizód „skákania“ v prostredí slovenských hradov.

Vo videu môžete vidieť odvážne, pre niekoho absolútne nepochopiteľné a nebezpečné kúsky, keď Michal Marček preskakuje na Beckove z jedného múru hradu na druhý, alebo kráča ničím neistený po vrchole hradieb.

M. Marček sa narodil v Komárne, ale momentálne žije v Trenčíne. Časť svojej mladosť strávil s rodinou v Rakúsku a Nemecku. „Keď som bol ešte malé dieťa, neuvedomujúc som robil Méthode Naturelle (základy parkoru). V tom veku som nevedel o čo ide. Len tak som liezol, skákal, hýbal sa a užíval si svoj voľný čas s kamarátmi. Na konci roku 2004, ešte keď som žil v Nemecku, som zažal trénovať parkour vážnejšie. V septembri 2005 sme s bratrancom založili náš prvý parkourovo, freerunningový tím Street Style Flyers Crew. 2007 bol super rok. Vyhral som prvé miesto v súťaži Red Bull – In The Air. Zúčastnil som sa Slovensko hľadá talent, kde sme sa dostali až do semifinále,“ približuje parkourista ako vznikla jeho vášeň.

S ďalšou partiou ľudí, ktorí sa venovali  pakouru a freerunningu, vytvorili tím Freerun Slovakia. V roku 2013 získal 1. miesto na Diverse International Parkour Festival.

-red- Zdroj: www.borntotrick.com  Foto: Screenshot FB

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972