Koktail

Šarkany púšťali v pršiplášťoch, niektoré skončili v ohni

By 9. októbra 2011No Comments

Púšťanie šarkanov spojené s opekačkou si napriek sychravému počasiu nenechalo ujsť zopár detí a rodičov. Na Červenej veži sa 8. októbra konala už piata Šarkaniáda.

[singlepic id=20886 w=320 h=240 float=right]„Dnes nám počasie nepraje, ale po minulé roky bolo vždy pekne,“ povedal organizátor podujatia Peter Demko z občianskeho združenia Kvas a pokračoval: „Naposledy nás tu bolo asi dvesto.“

Otužilcov, ktorých neodradila zima ani prehánky prišla tentoraz asi desatina. Najsilnejší vietor fúkal práve pred a počas dažďa. Neskôr, keď sa vyjasnilo, sa zmoknuté šarkany už len sušili.

Pripravené boli aj tradičné súťaže – o najdlhšie letiaceho šarkana a o najkrajšieho doma vyrobeného. Zvíťazil ten s tvárou mačky, dážď mu však nedovolil lietať, pretože bol vyrobený z papiera. Možno aj preto nakoniec skončil v ohni – ako obeta za lepšie počasie.

[singlepic id=20882 w=320 h=240 float=left]Hlavnou cenou pre všetkých víťazov bolo pexeso, ktoré tvorili fotky z minulých šarkaniád a podobných podujatí. Tie každoročne organizujú aktivisti z občianskych združení Kvas a Pre Prírodu. Slávnostný krst absolvovalo pexeso zavesené na šarkanovi, letiac ponad hlavy účastníkov Šarkaniády.

[nggallery id=1147]

Text a foto: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972