SACR vyhlásila Týždeň vody, Piešťany zastupuje Hyperborea

18. júna 2013 Off Od PNky.sk

Mesto slnka, vody a zdravia má v špeciálnej ponuke Slovenskej agentúry pre cestovný ruch (SACR) jedinú atrakciu. Je ňou plávajúce múzeum starovekých kultúr kotviace pri Rybárskom dvore.

[singlepic id=43079 w=320 h=240 float=left] Hyperborea privítala prvých návštevníkov na svojej palube 17. júna. Keďže je zapojená do projektu Týždeň vody na Slovensku, do 23. júna tam každý zaplatí symbolické vstupné 1 euro. Deti do 5 rokov majú vstup zdarma.

„Poslaním lode je oboznámiť ľudí so starovekými kultúrami, ktoré existovali aj na našom území. Rimania podobné lode používali na Dunaji aj na jeho prítokoch, takže aj na Váhu,“ povedal autor ideového návrhu tohto projektu Jaroslav Matejka pri príležitosti presunu plávajúceho múzea z Trenčína do Piešťan. Dodal, že pri dobrých poveternostných podmienkach sa na lodi môžu návštevníci aj povoziť, je totiž plne funkčná.

REKLAMA

bkk

Plavby po rybníku vedľa Rybárskeho dvora sú podmienené priaznivým počasím. Návštevníci si počas nich môžu zblízka prezrieť všetky exponáty a vypočuť si odborný výklad.

SACR v rámci Týždňa vody prezentuje rôzne atrakcie, ktoré sú v tomto období prístupné so zľavou. V ponuke sú turistické lákadlá spojené s vodným živlom – termálne kúpaliská a akvaparky, plavárne, kúpele, wellness hotely, splavy či rafty.

Viac informácií o plávajúcom múzeu Hypreborea nájdete tu

Týždeň vody na Slovensku:


Zobraziť Týždeň vody na Slovensku na väčšej mape

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič