Rozhýb svoje mesto: Každý zhyb pomôže aj Saške

Rozhýb svoje mesto: Každý zhyb pomôže aj Saške

8. októbra 2015 Off Od PNky.sk

„Rozhýb svoje mesto“ má názov podujatie, ktoré sa uskutoční v nedeľu 11. októbra od druhej do šiestej popoludní na workoutovom ihrisku v Piešťanoch (za kruhovkou) na Nábreží Ivana Krasku. Aktivita je spojená s benefičnou zbierkou pre Sašku – Alexandru Mesárošovú, ktorej snom je, postaviť sa opäť na nohy. Účastníci budú cvičiť cviky s vlastnou váhou a pomôžu tak nielen Saške, ale aj sebe. Každý zhyb sa počíta.

Rozhyb svoje mesto

 

Cviky budú hodnotené technicky a výkonnostne. Správnym vykonaním každého cviku prispejú na Saškinu liečbu v ADELI Medical Center v Piešťanoch. Cvičí sa teda s heslom: KAŽDÝ ZHYB POMÁHA!, čo umocňuje zmysel celej akcie – cvičením účastníci pomôžu nielen sebe, ale aj druhým.

 

Počas celej akcie je pripravený aj sprievodný program – workshopy o cvičení, vystúpenia rôznych hostí a súťaž o ceny v celkovej hodnote 250 Eur.

Na FB stránke podujatia sme od organizátorov našli tieto propozície: „Prvé kolo bude spočívať v 3 cvikoch. Klik, sedlah a drep. Na každý z nich máš minutu a bude sa rátať počet opakovaní. Poslednú minútu bude cvik, ktorý si z týchto troch zvolíš. Spolu 4 minúty. Na základe tohoto warm upu postupuješ do ďalších kôl, ktoré budú predstavené na mieste. Zaregistruj sa pomocou online formuláru alebo na mieste aspoň pol hodinu pred súťažou. Štartovné je dobrovoľné, nakoľko vyzbieraná suma poputuje priamo Alex. Budeme radi, ak sa zapojíš a podporíš skvelú vec a pomôžeš k inšpirácií druhých, aby sa tiež rozhýbali!“

street workout pn 21Za myšlienkou podujatia stojí najmä OCTAGO team – skupina mladých nadšencov, ktorí prežívajú svoj voľný čas naplno a najmä plnohodnotne. Venujú sa cvičeniu s vlastnou váhou tela – športu, ktorý sa nazýva „street workout“. Okrem budovania svojich parkov taktiež aktívne ukazujú, ako začať s týmto druhom športu, krok po kroku. Okrem športového má však ich činnosť aj ďalší rozmer – dobročinný. Pre záujemcov natočili aj túto video pozvánku.

 

AlexandraAlexandra Mesárošová – Saška trpí problémami po prekonaní mozgovej obrny. Prvé dva roky Saškinho života sa zdalo, že všetko bude v poriadku a bude zdravá ako ostatní jej rovesníci. Čoskoro však bola Saške diagnostikovaná závažná choroba – detská mozgová obrna. Odmalička intenzívne cvičila, ale postupne, ako rástla, sa jej zdravotný stav zhoršoval, až sa dostala do štádia, kedy bola nútená začať používať barle. Nevzdala ani tento boj a naďalej intenzívne rehabilitovala, úspešne absolvovala základnú, aj strednú školu s maturitou. V poslednom ročníku strednej školy však vážne ochorela. Mala stiahnutý pažerák, čiže všetko, čo zjedla a vypila, vyvrátila. Toto trápenie trvalo takmer osem týždňov a Saška počas nich schudla z 30 na 24 kg. Po absolvovaní lekárskeho zákroku v Bratislave sa jej polepšilo, opustila nemocnicu a začala znova cvičiť.

Momentálne je Saška pripútaná na invalidný vozík a viacmenej vo všetkom závislá na svojej mame. Keď sa jej spýtate, čo by ju urobilo šťastnou, odpoveď je jednoznačná: „Keby som mohla opäť chodiť sama s barlami po vlastných nohách. Vtedy by som bola naozaj šťastná.“

Zdroj: Tlačová správa Nadácia Adeli, FB event Rozhýb svoje mesto, ilustr. foto: M. Palkovič archív PNky