Prvý ročník Restart challenge 2016 štartuje a je určený pre všetkých ktorí milujú turistiku, cykloturistiku a aktívny pohyb. Stačí prijať online výzvu, zaregistrovať sa na stránke www.restartnisa.sk, zdolať všetky z navrhnutých kopcov a jazier  – pešo či na bicykli, odfotiť sa a zverejniť snímku v skupine na Facebooku alebo s hashtagom #7kopcov2016 na Instagrame. Organizátori výzvy majú v pláne postupne predstavovať tie najkrajšie kúty Slovenska i blízkeho okolia, a zároveň dostať ľudí na čerstvý vzduch a do prírody. Keďže ide o súťaž, na konci roka organizátori majú v zálohe i hdonotné ceny. Medzi prvými cieľmi sa ocitol aj kopec Marhát neďaleko Piešťan.

bike-1887

„Každý rok vyhlásime 10 destinácií: 7 kopcov a 3 jazerá. Výkonnostne i mentálne náročných, ambicióznych cieľov z tých najkrajších kútov Slovenska a blízkeho okolia.Tento rok začíname Sitnom nad Banskou Štiavnicou, pokračujeme kráľovnou slovenských sopiek Poľanou, Kráľovou hoľou a myjavskou Veľkou Javorinou. Pridáme Martinské hole, Panský diel nad Šachtičkami a Špaňou dolinou. Rozhliadneme sa z Marhátu nad Piešťanmi. Vodou sa pokocháme vo Vihorlate na Morskom oku, cvakneme sa vo Vysokých Tatrách pri Popradskom plese a tiež pri Neusiedlerskom jazere,“ uvádza koordinátor projektu Peter Ertl.

Challenge má byť podľa neho ambiciózny, preto je challenge. „Extra zaujímavé budú pre nás nielen pekné fotky, ale aj zaujímavé trasy a nadštandardné výkony. Ambicióznosť výstupu a voľby trasy určite chceme oceniť. Ale žiadne preteky. Vyhrá každý, kto challenge absolvuje,“ pokračuje v tlačovej správe P. Ertl.

bike-7416Výzvou je absolvovať všetky stanovené ciele. „Vyšliapte si to, dokážete si, že nepatríte do starého železa a hore sa cvaknite. Fotku zaveste do skupiny 7 kopcov, 3 jazerá 2016 na Facebook alebo s hashtagom #7kopcov2016 na Instagram. Ak ste zvolili ambicióznejší výstup, ideálne aj s popisom trasy a krátkym komentárom. A my vás na konci oceníme. Naši partneri pre vás pripravili celkom hodnotné ceny. Viac o cenách a termínoch nájdete v propozíciách výzvy na stránkach reštartni sa.sk,“ dopĺňa člen organizačného tímu.

7hills2016coverPodľa organizátorov vyhrá aj ten, kto sa o výzvu aspoň pokúsi, pričom je jedno či na bicykli alebo v teniskách. „Nie je dôležité, či zvládnete celý vrchol. Ani či absolvujete všetky ciele. Ale budete tam, užijete si to a cvaknete sa. Žiadne preteky, žiadne súťaženie, len radosť zo športu a pohybu. Cieľom nie je pretekať, ale inšpirovať čím viac ľudí ísť do prírody, rozhýbať sa a spoznať krásy Slovenska. Extra vítané sú páry a najmä rodiny s deťmi. Budeme radi, ak sa v hojnom počte zapojíte a urobíte niečo pre seba a svoje zdravie.“ vyzývajú organizátori s heslom „Vyšľap, cvakni sa a vyhraj“.

Zdroj: Tlačová správa, www.restartnisa.sk

 

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972