Koktail

Recesisti si spravili kúpele zadarmo

By 27. novembra 20107 februára, 2011No Comments

Skupina Piešťancov sa rozhodla využiť liečivé bahno, ktoré nám príroda už stovky rokov ponúka bezplatne. 27. novembra popoludní sa stretli pri prameni legendárnej „vajcovky“ na bananskom brehu Obtokového ramena Váhu a len tak, bez vstupných lekárskych prehliadok a platenia sa tu okúpali.

[singlepic id=7558 w=320 h=240 float=left]Do pripravených vaní si napustili horúcu sírnu vodu, podľa potreby ju zmiešali s vodou z ramena. Pritom sa potierali bahnom, ktorého je v týchto miestach neúrekom. Išlo im predovšetkým o zábavu.

Zároveň si chceli pripomenúť počiatky využívania piešťanských liečivých zdrojov. Naši predkovia sa od dávna kúpali pri Váhu v provizórne vyhĺbených jamách, zaobišli sa bez drahej kúpeľnej starostlivosti.

„V budúcnosti, by sme chceli okolie prameňa upraviť, aby boli lepšie podmienky pri vstupe do Váhu,“ hovorí jeden z organizátorov. Po tejto prírodnej kúre sa cíti vynikajúco, je to vraj porovnateľné s bahnením sa v „ozajstných“ kúpeľoch.

Diváci, ktorí sa z brehu iba pozerali budú mať možnosť vykúpať sa na jar, kedy by sa malo podujatie zopakovať. Ten komu sa nechce tak dlho čakať, môže liečivú silu „vajcovky“ a bahna vyskúšať kedykoľvek.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=cnFX2CViN5Q[/youtube]

[nggallery id=315]

Text a video: nc Foto: Tomáš Hudcovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972