Koktail

Rakovická škola zažila Festival zdravia

By 20. októbra 201221 októbra, 2012No Comments

Aranžovanie ovocia a zeleniny, príprava výživných jedál, športové aktivity aj prednášky zamestnali žiakov Základnej a materskej školy v Rakoviciach takmer počas celého uplynulého týždňa. Všetky triedy sa zapojili do príprav už 5. ročníka Festivalu zdravia, ktorý deťom aj dospelým hravou formou prezentuje zdravý životný štýl.

[singlepic id=36203 w=520 h=340 float=center]

Školské chodby zaplnili pestré výstavy ovocia, zeleniny, obilnín aj kvetov. Expozície mali odlišné témy. Pripravili ich jednotlivé triedy pre svojich spolužiakov, ale aj pre dospelých, ktorí v popoludňajších hodinách výstavy navštevovali.

„Táto akcia je zroka na rok lepšia. Tentoraz sme pridali športový deň,“ povedal riaditeľ školy Pavol Krátky a dodal, že odborníci predviedli deťom základy prvej pomoci, vysvetlili im výhody pitia čajov a naučili ich cvičiť Zumbu. „Na výstave každá trieda predstavila inú tému. Do príprav sa zapojili učitelia, vychovávateľky aj rodičia. Podobné aktivity absolvovali deti zo základnej aj materskej školy,“ pokračoval riaditeľ. Pre deti to je podľa jeho slov efektívna škola hrou.

Vo štvrtok bol deň bez sladkostí, kedy každý žiak dostal jabĺčko. V piatok prišlo vyhodnotenie a nápady, ako festival do budúcna ešte vylepšiť.

[nggallery id=1979]

Text a foto: M. Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972