Koktail

Prípravy na Kvetinové korzo vrcholia, v Rakoviciach chystajú prekvapenie

By 20. septembra 2013No Comments

Až do zajtrajšieho poludnia budú študenti Strednej odbornej školy Rakovice pripravovať alegorický voz, s ktorým sa zúčastnia alegorického sprievodu centrom Piešťan. Aj tentoraz chcú zaujať deti i dospelých – z kvetov a ďalšieho rastlinného materiálu vytvárajú dve známe rozprávkové postavičky. Ktoré to budú, však zatiaľ odmietli prezradiť.

[singlepic id=47642 w=320 h=240 float=left]Prípravy na Kvetinové korzo, ktoré organizuje piešťanská Stredná odborná škola záhradnícka, trvajú v Rakoviciach už vyše týždňa. Najprv bolo potrebné vytvoriť konštrukciu, ktorú si dvaja študenti oblečú, aby boli ich postavičky ako živé. Po prvej skúške je jasné, že vydržať niekoľko hodín v takomto netradičnom kostýme, je fyzicky veľmi náročné.

Ľahké však nie sú ani prípravy. Aby bol rastlinný materiál čerstvý, študenti spolu s majsterkou budú pripravené konštrukcie zdobiť celé noc a zajtra ráno sa pustia do skrášľovania alegorického voza. Všetci potvrdili, že sa na to veľmi tešia, keďže každoročná príprava na Kvetinové korzo pre nich nie je iba prácou, ale hlavne zábavou. Na túto tvorivú atmosféru radi spomínajú aj absolventi, ktorí sa vždy na sprievod alegorických vozov prídu pozrieť. Niektorí z nich sa dokonca zapájajú do samotných príprav.

Ak ste zvedaví, ktoré dve animované postavičky tentoraz študenti SOŠ Rakovice z kvetov a iného rastlinného materiálu vytvoria, nezabudnite prísť v sobotu 21. septembra na Kvetinové korzo. Štartuje o 14.00 h na Kúpeľnom ostrove.

[nggallery id=2512]

(mp)

REKLAMA

KonverzacneKurzyNovyIJAV-400x300

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972