Prvé tri decembrové víkendy počas Vianočných trhov sa Námestie slobody mení na miesto plné inšpirácie a kreativity. Tak tomu bude aj najbližšiu sobotu a nedeľu od 10.00 do 18.00 hodiny. Ak chcete svojich blízkych obdarovať originálnymi kúskami z dielne slovenských umelcov, remeselníkov a šikovných mamičiek, nenechajte si to ujsť. Tento víkend nájdete na trhoch aj výrobky detí z DFS Slnečnička z Piešťan, ktoré Vám ukážu, že sú nie len dobrými tanečníkmi, ale majú aj šikovné ručičky.

Ako po minulé roky aj tento rok k nám zavítajú zástupci neziskovej organizácie Zebra so svojou živou sovičkou, s ktorou sa môžete vyfotiť. Donesú aj palmové sviečky, kúpou ktorých môžete podporiť ich mini zoo pri Nitre. Na rýnku budú len túto sobotu 9. decembra od 10.00 do 17.00 hodiny.

Ak ešte nemáte vyzdobené svoje príbytky, určite si vyberiete niečo z tvorby Kvetinovej dielničky Kataríny Sládkovej, ktorá vyrába vianočné svietniky či adventné vence vyrobené z prírodných materiálov, ale aj ručne šité vianočné ozdoby na zavesenie a látkové hračky.

Dopĺňať ju bude Marcela Bojnanská, ktorá sa vo svojej dielni M.B.ateliér vyrába efektné vianočné dekorácie a aranžmány.

Ak chcete potešiť nejakú krásavicu, dcéru, ženu, kamarátku či mamičku, navštívte stánok Oľgy Medňanskej, ktorá pod značkou OliArt Handmade vyrába origináne šperky, dekorácie a obrazy. 

Ateliér Cascada sa skrýva keramická tvorba našej domácej remeselníčky Ivety Mikešovej z Banky. Na Vianočný rýnek si pre Vás pripravila nielen vianočné kúsky v podobe ozdôb na stromček, ale i veľa užitočnej keramiky ako šálky, misy, medníčky, maselničky, svietniky a veľa iných výrobkov. 

Rýnek aj tento rok ozvláštni OZ Karpatské Slnko, ktoré prinesie so sebou drevené výrobky, ľudové píšťaly a staré hudobné nástroje,bylinné vonné zmesi,tradičné celodrevené lúky a šípy aj knihy vydané občianskym združením. Viac info o ich tvorbe a činnosti nájdete na stránke karpatskypecuch.org.

Harmonizuj vyrába rôzne bytové a osobné doplnky a harmonizéry vo forme mandalových nálepiek, živicových a polodrahokamových šperkov. V ich produktoch často nájdete kvet života a iné symboly posvätnej geometrie, ktoré harmonizujú priestor, v ktorom sa nachádzajú. Na rýnek prinesú aj kvalitné kakao priamo z Amazónie, vykurovadlá z južnej Ameriky (Šalvia, céder, palo santo) a kvalitné 100% prírodné esenciálne oleje z Anglicka. 

Látkové hračky z bavlny sú vďačnými hračkami pre najmenších. Bohuslava Bezděčná spolu so svojou dcérkou v chránenej dielni BBprodukt – kreatívna dielňa vyrábajú rôzne veselé postavičky, mydlielka s hračkou či šité podušky a vianočné dekorácie.

Takéto drevené anjeliky vyrába Alena Dubná spolu s manželom pod značkou Anjeli od Alenky. Na rýnku si svojho anjela strážneho môžete zakúpiť už túto nedeľu 10. decembra.

V prípade, žeby Vás skolilo tohoročné chladné počasie, hľadajte stánok s bylinkami. Nájdete tam ručne vyrábané bylinné tinktúry, sirupy, čaje, gély, echinaceové a rakytníkové balíčky Herbarius a bylinné krémy, liečivé maste, soli do kúpeľa a balzamy na pery z projektu Herbárium – bylinný sprievodca na ceste za zdravím tela aj duše. Sami Vám prezradia užitočné a overené postupy, ako predísť chorobám dýchacích a tráviacich ciest v chladnom období a v čase vianočných sviatkov. Odporúčame vyskúšať Venušin krém z bulharskej ruže, kostihojový gél a zmesi bylín v tinktúre proti kašľu, alebo na podporu imunity. Viac nájdete na stránke herbarius.sk.

Ak chcete vidieť viac, sledujte stránku Pieščanského rýnku. Ďalšie tipy na darčeky, ktoré si budete môcť zakúpiť na Vianočnom Pieščanskom rýnku nájdete v albume. Ako to vyzeralo na trhoch minulý víkend uvidíte tu.

-red/Zdroj a foto: Vianočný Piešťanský Rýnek-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972