V septembri sa v Piešťanoch uskutočnili dve podujatia zameraná na prevenciu srdcovo-cievnych ochorení. Účastníci si najprv na Gymnáziu Pierra de Coubertina vyskúšali jumping, funkčný tréning a power jogu. Potom sa v knižnici zúčastnili odbornej prednášky.

sedlakova

„Zameriavam sa na rôzne druhy prevencií. Či už pohybové, kde rada podnecujem ľudí k aktivite, ale aj teoretické, lebo vyzbrojiť sa kvalitnými informáciami je na nezaplatenie,“ povedala organizátorka oboch podujatí Marcela Sedláková.

Cenné informácie podľa jej slovo odovzdal účastníkom zástupcami firmy Medtronic, ktorá je globálnym lídrom v oblasti medicínskej technológie. „Ľudia sa dozvedeli o funkčnosti srdca, mali možnosť držať v ruke kardiostimulátor a ďalšie zaujímavosti. Oblasť zdravia si zaslúži pozornosť,“ pokračovala M. Sedláková a za podporu poďakovala predsedovi občianskeho združenia Veľké srdce 4 U Milošovi Tamajkovi.

Hlavným motívom oboch podujatí bol pohyb, kondícia a dobrý pocit. Na prevenciu srdcovo-cievnych ochorení by mali myslieť aj mladší ľudia. Zdravotné problémy s nimi spojené sa už totiž netýkajú iba seniorov.

Zdroj: Tlačová správa

REKLAMA

pnky_1-ab-contact-sept

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972