Koktail

Predstavujeme neziskovú organizáciu Projekt Piešťany

By 29. decembra 2011No Comments

Seriál o občianskych združeniach a neziskových organizáciách z nášho regiónu predstavuje aktivistov, ktorí svojim pozitívnym prístupom menia veci v Piešťanoch a okolí k lepšiemu. Za neziskovú organizáciu Projekt Piešťany odpovedal Peter Sedláčik. 

[singlepic id=23742 w=320 h=240 float=right]Kedy Projekt Piešťany vznikol, kto ho založil a kde sa stretávate?

Koncom jari 2011 si nás k sebe pozval zakladateľ organizácie Lukáš Vrábel, aby nám predstavil projekt a jeho hlavnú myšlienku. Počúvali ho štyria ľudia, každý z inej vrstvy spoločnosti, s inými koreňmi a záujmami, s rozdielnymi možnosťami realizovania sa. Následne sa naše stretnutia stali pravidelnými vtedy ešte v improvizovaných podmienkach. Začali sme vytvárať systém fungovania neziskovej organizácie.

Čoskoro sme zistili, že pre nás bude nevyhnutný vlastný priestor, kancelária na každodenné stretávanie sa, prácu v tichom prostredí a projektovanie. Štúdio máme vďaka ochote a podpore ľudí z Kursalonu.

Na čo sú vaše aktivity zamerané?

Projekt je zameraný na vytvorenie zdravého systému, zintenzívnenie kvality života občanov mesta, na podporu cestovného ruchu a obohatenie kultúry. Snažíme sa o komplexnosť v prístupe k projektom v zmysle ich využiteľnosti do budúcna. Pridávať veciam vyšší zmysel. Vytvoriť zázemie pre vznikajúce generácie.

Čo považujete za najväčší úspech?

Za úspech považujem už len to, že sa každodenne presviedčame o tom, že sa veci v našom meste vytvárať dajú len treba chcieť. Odskúšali sme si to hneď pri našej prvej akcii. 2. júna ku Dňu detí, kde bola ochota všetkých zúčastnených základným pilierom úspechu. Bez ľudí, ktorí sa stali na jeden deň súčasťou projektu, by to nebolo možné. Týmto im ďakujem.

Akcia bola zameraná na športové a kreatívne vyžitie detí v prírode. Konala sa v mestskom parku, ktorý je v našich očiach perspektívnym miestom nie len na prechádzky. Zakončená bola prvým koncertom na cípe lida prístupným pre širokú verejnosť a vypúšťaním lampiónov šťastia na vodu. Atmosféra akcie je zachytená vo fotogalérii.

[singlepic id=23756 w=320 h=240 float=right]Čo chystáte do budúcnosti?

Momentálne pracujeme v rôznych smeroch v rámci Projektu Piešťany, pripravujeme web stránku, zameriavame sa na získavanie podpory, finančných prostriedkov, vytváranie spolupráce. Pripravujeme projekt, o ktorom by bolo predčasné hovoriť do detailov, malo by ísť o menšiu výstavbu.

U ďalších aktivít by som spomenul prípravu alternatívneho videoprojektu. O všetkých akciách sa dá dozvedieť zatiaľ prostredníctvom našej improvizovanej stránky na Facebooku a z médií.

[nggallery id=1323]

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972