Podujatie na podporu čítania má aj v Piešťanoch čoraz viac priaznivcov. Do Noci s Andersenom sa 4. apríla zapojilo aj 280 žiakov Základnej školy na Brezovej ulici. V triedach strávili s učiteľkami okrem piatkového večera aj celú noc.

MP 04-04-14 108116

Podľa koordinátorky projektu Evy Muránskej sa do akcie zapojila škola už tretíkrát a počet účastníkov z radov žiakov stále rastie. Zatiaľčo vlani ich bolo 220, tentoraz Noc s Andersenom prilákala takmer všetky deti z prvého stupňa. „Zmyslom je priblížiť deťom knihy zábavnou formou, aby viacej čítali, aby nesedeli pri počítačoch a televízii.“

Podujatie je náročné na organizáciu, pretože okrem čítania rozprávok je jeho súčasťou aj sprievodný program. Tentoraz si deti pozreli divadlo Alica v krajine zázrakov a potešil ich aj kúzelník. Potom vypustili k oblohe takmer 300 balónov s vlastnými želaniami.

REKLAMA

Monitoring_dirofilaria_pes

Večerné čítanie pripravovali triedne učiteľky individuálne. Priestor dostali diela známeho dánskeho rozprávkara, ale aj Mária Ďuríčková, ktorej bol venovaný tento ročník.

Po troch rokoch hodnotí koordinátorka vplyv na deti pozitívne. „Chodíme pravidelne do knižnice, s ktorou máme veľmi dobrú spoluprácu,“ povedala Eva Muránska a vyjadrila nádej, že počítačové hry ani televízia nenahradia zážitky spojené s čítaním.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=bLP8KzmWHrk[/youtube]

Text a foto: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972