Je tu predĺžený víkend a spolu s ním prichádza i posledná možnosť v tomto roku navštíviť had Beckov.  Pamiatka v blízkosti Piešťan je otvorená 17. – 19. novembra od 9:00 do 16:00 h (posledný možný vstup do hradu je o 15:30 h). Od 20. novembra bude hrad zatvorený až do jari, tak neváhajte príďte sa pozrieť i na reštauračné práce, ktoré tento rok na hrade urobili.

V roku 2017 na hrade okrem množstva kultúrnych, prezentačných, či športových podujatí prebiehali aj viaceré stavebné aktivity.  Domurovaná bola napríklad klenba pri vstupe do delovej bašty z druhého nádvoria horného hradu.

Na aktivitách sa podieľali u nezamestnaní vrámci projektu  do obnovy národného kultúrneho dedičstva. Pod odborným vedením kastelána a vďaka šikovnej práci murárov sa podarilo sanovať časť muriva juhozápadného obvodového muriva pri vstupe na horný hrad v juhozápadnej časti západného paláca pod terasou pri kaviarni. V budúcnosti by v tomto priestore mhola vzniknúť oddychová zóna s lavičkami a výhľadom na obecný park.

-th- Zdroj a foto: FB Hrad Beckov, Ľuboš Balažovič

 

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972