Ešte v auguste tohto roku prehrmela médiami správa o tom, že v Banskej Bystrici bol hospitalizovaný muž, u ktorého cícerová nátierka od spoločnosti AlfaBio spôsobila botulizmus a upadnutie do kómy. Táto informácia, ktorá vyšla od Štátnej veterinárnej a potravinovej správy, sa ukázala ako nepodložená a vysvitlo, že podozrenie bolo neopodstatnené. Okrem poškodenia dobrého mena, ktoré firma budovala celé roky, utrpela rodina Lunterovcov aj finančnú ujmu kvôli výraznému poklesu predaja. V snahe pomôcť slovenskému podniku, sa začali aktivizovať sami občania a na facebooku vytvorili podujatie s názvom Kúpme si cícerku!

„Zájdi do potravín a kúp si jednu AlfaBio nátierku ako symbolickú podporu rodiny Lunterovcov a ich firmy, na očistenie ich dobrého mena,“ znie výzva iniciátorky a mladej pesničkárky Kataríny Málikovej. Od 5. októbra do 31. januára tak môžete podporiť dobrú vec. Vo videu nižšie si môžete pozrieť ako podnik navštívil počas minulého roku Jakub Ptačin.

„Slovenské úrady informovali o tom, že cícerová nátierka firmy AlfaBio obsahovala baktérie, ktoré spôsobili nákazu konzumenta s následkom jeho upadnutia do kómy. Tieto informácie následne prebrali zahraničné médiá. Informácia však bola nesprávna, pretože baktérie sa v danej nátierke nenašli. Úrady svojim predbežným a nesprávnym konštatovaním poškodili dobré meno spoločnosti AlfaBio a jej výrobkov. Následkom poškodenia mena firmy je rapídny pokles tržieb a ohrozenie existencie podniku. Je smiešne si myslieť, že v tejto krajine sa firme v dohľadnej dobe dostane spravodlivého odškodnenia,“ znie ďalšia časť textu výzvy.

-lt/Katarína Máliková/tv.sme.sk

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972