Policajti učili deti na tábore aj sebaobrane

Policajti učili deti na tábore aj sebaobrane

4. júla 2015 Off Od PNky.sk

V dňoch 28.6. – 3.7.2015 si niektorí žiaci základných škôl v Piešťanoch predĺžili prázdniny a začali letný tábor tesne pred koncom školského roka. Mestskí policajti v rámci prevencie kriminality nezaháľali ani tento rok a ako je zvykom, vybrali 41 detí, ktoré sa zúčastnili výchovno-vzdelávacieho tábora pre peer-aktivistov v prevencii kriminality.

DSCN0983[1]Tento rok sme sa rozhodli pre lokalitu na Duchonke a v penzióne Slniečko sme prežili krásnych šesť dní v lone prírody. Okrem rôznych hier a zábavy sme využili i bazén pri penzióne, zastrieľali sme si zo vzduchoviek, zatancovali zumbu, cvičili sebaobranu, užili si táborák, prezliekli sa do karnevalových masiek – vrátane vedúcich i absolvovali táborové trhy s peknými cenami.


Nezabudli sme ani na zdravý pohyb v prírode a vystúpili sme až na Topoľčiansky hrad a v posledný deň sme sa prešli v tieni stromov po náučnom lesníckom chodníku až na Kulháň. Nezabudli sme ani na ozbrojené zložky SR a tak nás navštívili príslušníci PZ z Topoľčian, ktorí si pripravili ukážky služobnej kynológie i besedu s deťmi a potom nám predviedli svoju prácu i hasiči z ORHaZZ v Topoľčanoch.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Deti zaujímalo hasičské auto, ktoré v sebe skrývalo množstvo prekvapení, predviedli nám i nástroje na strihanie auta, ako sa vyslobodzujú zakliesnené osoby i mnohé iné zaujímavosti a na záver sme sa osviežili vodou z cisterny, tlak z hadice niektorých menších jedincov riadne potrápil… Veríme, že deti si pobyt užili a o rok sa vidíme opäť, lebo nám vyrastá nová generácia „peerákov“.

V. Husáková

Názov peer pochádza z anglického slovného spojenia peer-to-peer, čo v preklade znamená rovesník-rovesníkovi, či už ide o vek, alebo sociálnospoločenské postavenie. Teda peer program je rovesnícky typ programu, ktorý sa zameriava na primárnu prevenciu sociálno-patologických javov ako napríklad drogy, závislosti od počítačových hier a pod. (pozn. red.)