Záchrannú stanicu Havran v Ratnovciach založili Tibor Šnajdár s manželkou Jankou, pričom spoločnými silami poskytnú ročne pomoc vyše 300 zraneným zvieratkám. Kapacita im však nepostačuje, pretože niektoré zo zvierat potrebujú pred opätovným vypustením do prírody dlhodobú starostlivosť. Momentálne sa snažia získať finančné prostriedky vo výške 5500 eur na stavbu voliéry, vďaka ktorej by sa mohli postarať o ďalších zvieracích pacientov. Záchrannú stanicu môžete podporiť prostredníctvom webovej stránky startlab

Tibor Šnajdár s manželkou Jankou sa vo svojej záchrannej stanici Havran postarajú o viac ako 300 zvieracích pacientov ročne. Dávajú im slobodu, zdravie a teda šancu na plnohodnotný život. Pre zlepšenie úrovne starostlivosti chcú vybudovať novú voliéru. Čo je príčinou poranení? Budovy, cesty, odlesňovanie, intenzívne využívanie pôdy. To všetko sú faktory, s ktorými sa musia zvieratá vysporiadať, ak chcú prežiť. Niekedy sa im to nepodarí. Narazia do presklenej budovy alebo drôtov, stiahne ich vzdušný vír pri rušnej ceste či zrazí auto, niekto ich z nenávisti postrelí, prípadne otrávi. Tie ktoré prežijú a podarí sa ich nájsť, sú často vážne zranené.

1480408159-133-d90c6a6-img9938

Niekedy sa v záchrannej stanici ocitnú mláďatá po tom, ako vypadli z hniezda a ich návrat späť nie je možný, pretože hniezdo bolo zničené, alebo jeho umiestnenie nie je známe. Našťastie, na Slovensku existuje niekoľko vysoko odborných zariadení, kde vedia zvieratám zabezpečiť potrebnú opateru. Takým je aj záchranná stanica Havran. Príspevok na voliéru je príspevkom na život a slobodu zvierat, ktoré sa ocitli v ľudskej opatere. Novú voliéru začneme stavať na jar 2017 a keď všetko dobre pôjde, bude v lete hotová a pripravená pre pacientov.

-lt/Zdroj a foto: Startlab, Záchranná stanica Ratnovce-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972