Koktail

Po Chodníku sv. Cyrila a Metoda z Piešťan až k Topoľčianskemu hradu

By 19. júla 2013No Comments

Značkári Klubu slovenských turistov vyznačili pri príležitosti okrúhleho výročia príchodu vierozvestcov turistickú trasu, ktorá začína pri Kolonádovom moste a v zime môžete jej veľkú časť absolvovať na bežkách.

[singlepic id=43300 w=320 h=240 float=left]Chodník sv. Cyrila a Metoda vedie po modrej značke od Kolonádového mosta až do obce Podhradie, nad ktorou sa vypína Topoľčiansky hrad. Táto trasa má dĺžku 26,8 km a celkové prevýšenie 807 m. Turistov, cyklistov ale aj v niektorých častiach aj bežkárov prevedie z považskej strany Inovca na topoľčiansku stranu.

Z Piešťan vedie chodník po hrádzi až ku križovatke so žltou, krížom cez pole do obce Hubina. Na jej začiatku pri lome je odbočka na Kostolec. Pri kostole v Hubine chodník pokračuje zarastenou stráňou na Skalku, odkiaľ je veľmi pekný výhľad. Zo Skalky sa po krátkom zostupe do sedla stúpa lesom až na rázcestie turistických ciest na Gonove lazy. Odtiaľ po zvažci pokračuje na rázscestie pod Kostolným vrchom a až po horáreň ide chodník spoločne s diaľkovou hrebeňovou červenou trasou Hlohovec – Bezovec.

Od horárne pokračuje ku kopaniciam Nový majer s možnou odbočkou ku Dastínskej kyselke, prípadne do Novej Lehoty. Z Nového majera vedie po lesnej ceste do Doliny. Potiaľ je to 20 km.

Posledná časť Chodníka sv. Cyrila a Metoda ide z Doliny cez kopanice a prírodnú rezerváciu Holé brehy až na hradisko Úhrad. Odtiaľ klesne k lyžiarskemu vleku na Podhradí a končí v dedine.

Chodník slávnostne otvoria v sobotu 20. júla o 10.00 h pri Kolonádovom moste na Kúpeľnom ostrove. Turistický pochod potom pôjde po hrádzi okolo Váhu, až po obec Ducové, odkiaľ účastníci vystúpia na hradisko Kostolec. Z Kostolca je možné zostúpiť do obce Hubina, kde bude pripravené občerstvenie.

Zdroj: Klub slovenských turistov Ilustr. foto: MP

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972