Stretnutie PN.Chvály, ktoré sa koná opäť túto nedeľu 12.októbra o pol štvrtej popoludní na Malej scéne Msks v Piešťanoch sa bude venovať téme „Zmocnenie Duchom Svätým“. Hosťom bude Peter Lipták – kazateľ, evanjelizátor zo spoločenstva Maják z Košíc, ktorý po dlhom období závislosti prestal s drogami na jednom  stretnutí.

pn-chvaly-host-peter-liptak-page-001

REKLAMA

kia akcia

Vo svojom príbehu  hovorí, ako po silnej závislosti na drogách, keď si už bez nich nevedel predstaviť svoj život a liečba nepomáhala, zažil obrátenie na evanjelizačnom stretnutí: „Bol som v okamihu nadprirodzene vyslobodený z drogovej závislosti, alkoholizmu, dokonca aj fajčenia. Keď som odchádzal z tohto stretnutia, zahodil som cigarety. Nerobil som nijaké záväzky, nemusel som sa nijako premáhať, zrazu som mal pocit, že som nikdy nefajčil, nebral drogy. Bol som skutočne nový človek!“ Začal chodiť do spoločenstva, ktoré organizovalo evanjelizačné stretnutia a neskôr dokonca vyštudoval teológiu. Hoci jeho vyslobodenie bolo akoby dielom okamihu, ďalšia cesta viery nebola úplne úplne priamočiara a musel sa popasovať aj s následkami svojich predošlých činov. V súčasnosti často prednáša, vyučuje a špeciálne sa sústreďuje na evanjelizáciu a témy o Duchu Svätom.

O hudobnú časť stretnutia sa postará kapela v zložení Samuel Melicher (klávesy), Matúš Maťaš (basgitara), Andrej Macháč (gitara), Tomáš Ploszek (spev, gitara), Palo Jambor (bicie), Peter Blaškovič (perkusie), Daniel Kučkovský (gitara, basgitara).

(inf)

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972