Plot okolo hotela Slovan bude 1. júna pri príležitosti Medzinárodného dňa detí dejiskom graffiti podujatia, ktoré mu dodá nový vzhľad. Organizátori sa v spolupráci s Mestským kultúrnym strediskom mesta Piešťany rozhodli pre jeho skrášlenie, pretože naposledy bol pomaľovaný v roku 2005 a „exteriérové obrazy“ postupne podliehajú vplyvom počasia. V stredu 31. mája prebiehala úprava plochy, pričom bolo potrebné odstrániť popínavé rastliny i odlupujúcu sa farbu a následne naniesť podkladovú vrstvu. Podujatie bude prebiehať dnes od 8.00 až do večerných hodín, mali by sa na ňom stretnúť približne 15-ti writeri z rôznych končín Slovenska a zapojiť sa môžu i začínajúci graffiti nadšenci.

„Myšlienka vznikla na vernisáži expozície v Dome umenia, kde sme vystavovali práce Piešťanského výtvarného klubu. Debatovali sme tam s pani Martou Jurčovou, ktorá bola takpovediac frustrovaná z poškodzovania mestských budov nelegálnymi graffiti a dospeli sme k spoločnému rozhodnutiu, že by bolo vhodné využiť plot pri hoteli Slovan na legálnu akciu. Hlavnou myšlienkou je nasmerovať mladých, aby svoje prvé pokusy realizovali na legálnych stenách a nešpatili nimi verejný priestor. Povolenie síce máme len na podujatie, ale boli by sme radi ak by tento plot mohli využívať aj v budúcnosti,“ povedal jeden z organizátorov podujatia Matej Vida.

Matej Vida je 25-ročný výtvarník pochádzajúci z Trnavy, ktorý sa už desať rokov venuje graffiti. V Piešťanoch mal v minulosti ateliér a v najbližšom období plánuje pôsobiť v Trnave. Podujatie financujú organizátori z vlastných zdrojov a môžu sa do neho zapojiť i začínajúci graffiti umelci z Piešťan, ktorí sa od skúsenejších kolegov určite veľa priučia.

-lt/Zdroj: Matej Vida/Foto: lt-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972