Koktail

Plastové ostrovy budú témou prednášky

By 26. augusta 2013No Comments

V oceánoch sú obrovské plochy vytvorené výlučne z odpadov. O šokujúcom znečistení našej planéty budú v komunitnom centre ŽiWell hovoriť aktivisti z občianskych združení Pro Civitate a Kvas. Prednáška sa uskutoční v stredu 28. augusta o 18.00 h.

[youtube width=“560″ height=“316″]http://www.youtube.com/watch?v=Ta8HaHP_9rE[/youtube]

 

Plocha najväčšieho ostrova odpadkov v Tichom ocenáne niekoľkokrát presahuje územie našej krajiny. Vytvorila ho ľudská hlúposť a krúživé prúdy, ktoré odpad vyhodený do oceánu kumulujú na jednom mieste. Takýchto ostrovov z plastov, chemických kalov a iných nečistôt je však oveľa viac

Nie len o nich bude séria prednášok, ktorá odštartuje túto stredu v centre ŽiWell. Aj okolie Piešťan je plné čiernych skládok, ktoré škodia životnému prostrediu. Cieľom organizátorov je upozorniť na potrebu zodpovedného prístupu k životnému prostrediu. „Odpadu sa dá jednoducho zbaviť v zbernom dvore, napriek tomu ho ľudia vyhadzujú do prírody,“ hovorí člen OZ Pro Civitate Jozef Malík.

Okrem prednášok, ktoré budú pokračovať v školách, môžu Piešťancov motivovať k šetrnému prístupu k životnému prostrediu aj krátke videá, ktoré členovia občianskych združení plánujú natočiť. Ďalšími ich aktivitami sú pripravované tvorivé dielne a diskusie na školách.

(red)

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972