Pivovar má novú výzdobu, pochádza z dielne Alice Kucharovič

Pivovar má novú výzdobu, pochádza z dielne Alice Kucharovič

26. apríla 2017 Off Od PNky.sk

Piešťanský pivovar ŽiWell má od uplynulého týždňa novú výzdobu, ktorá pochádza od piešťanskej ilustrátorky a dizajnérky Alice Kucharovič. Talentovaná autorka vytvorila na poschodí jedinečnú animáciu, ktorá v sebe spája proces výroby piva a rôzne symboly nášho mesta. Ak sa najbližšie vyberiete do priestorov pivovaru, choďte sa pokochať hravým štýlom prezentujúcim drsnú výrobu piva.

„Zadanie od pivovaru bolo zobraziť výrobu piva a náročné bolo najmä to, že postup sa líši a museli sme prekonzulotvať, aký je presný proces v Piešťanskom pivovare. Predstava pivovarníkov bola, že maľba má byť obohatená o lokálne symboly, ktorými pre mňa jednoznačne sú Dom umenia, kúpalisko Eva, Barlolámač, Červená veža a samozrejme čajky, ktoré mám veľmi rada, pretože nášmu mestu dodávajú prímorského ducha. Vytvorila som štyri návrhy, pričom prešiel až ten posledný, ktorý v sebe spája mužskú drsnosť s mojím hravým štýlom animácie. Samotná realizácia prebiehala počas troch dní a s výsledkom som spokojná,“ vyjadrila sa k ilustrácii autorka. 

„Chceli sme ľuďom priblížiť proces výroby piva pútavou a zrozumiteľnou formou, aby saz nej návštevníci pivovar dozvedieť o tom čo všetko v sebe spája. Alicu poznáme niekoľko rokov a radi s ňou spolupracujeme, našu predstavu totiž dokázala vždy preniesť do reality a pre pivovar vytvorila tentokrát veľmi originálne skrášlenie interiéru. Musím povedať, že ohlasy máme pozitívne a ľuďom sa ilustrovaná výroba piva veľmi páči. Momentálne sa chystáme na bratislavský Salón piva, kde predstavíme okrem pív APAč, Roggen aj novinku, ktorou je black IPA s názvom Andromeda,“ povedal o kresbe a aktuálnych plánoch Peter Demko.

-lt/Zdroj a foto: Piešťanský pivovar ŽiWell, Alica Kucharovič-