Nielen deti, ale aj priaznivcov histórie a milovníkov parných lokomotív bude určite zaujímať dátum 2. decembra, kedy sa chystá mimoriadna Mikulášska jazda s parným rušňom 498.104 Albatros. V minulom roku sa rušeň podrobil technicky a finančne náročnej oprave a aj preto sa bude môcť vybrať na náročnú trasu z Bratislavy, cez Malacky, Kúty, Skalicu, Sudoměřice, Veselí nad Moravou, Myjavu, Piešťany, Leopoldov, Trnavu a späť do hlavného mesta. Albatros je momentálne jediná prevádzkyschopná lokomotíva svojho druhu, ktorá bola z výroby v závodoch Škoda Plzeň odovzdaná 24. decembra 1954 a cena rušňa vtedy dosiahla závratných 841 000 Kčs.

Predpokladaný odchod vlaku z Bratislavy je o 8.00 hodine a návrat o 20.00 hodine, podujatie spoločnými silami pripravili ALBATROS klub, ZSSK Slovenský Národný dopravca, České dráhy Národní dopavce, ŽSR a ZSSK Cargo. Cestujúcich čaká tradičné zápolenie v jedení koláčov a súťaž o NAJ cestujúceho, vo Veselí nad Moravou je pre nich pripravené prekvapenie v spolupráci Českými dráhami. Bude možné využívať služby historického reštauračného vozňa a občerstviť sa počas celej jazdy, chýbať nebude ani tombola a súťaž v kreslení. Cena detského lístka (0.-15r.) je 25,-EUR a v cene je aj balíček od Mikuláša. Cena lístka pre dospelého je 33,-EUR.

Na túto mimoriadnu jazdu z dôvodu obmedzenej kapacity voľných miest (kvôli náročnosti trasy cez Kopanice) NIE JE možné rezervovať lístky. Iba uhradené lístky po pridelení variabilného symbolu budú mať potvrdené miesto vo vlaku. Objednávku vykonáte e-mailom na adrese albatrosklub@albatrosklub.sk. Úhradu je potrebné vykonať do 48 hodín od pridelenia v.s., inak bude v.s. neplatný a uvoľnený na predaj ďalším záujemcom.

Lístky je možné uhradiť aj v hotovosti v Závodnom klube Valčík na Podkolibskej ulici č.1 v Bratislave. Odporúčame si vopred overiť našu prítomnosť na tel.čísle 02/2029 4083. Uhradené lístky cez bezhotovostný styk si cestujúci môžu vyzdvihnúť : – osobne na Výstave železničných vozidiel , alebo -osobne v Závodnom klube Valčík, alebo – osobne ráno pred odchodom Mikulášskeho vlaku.

-red/Zdroj a foto: ALBATROS klub o.z. pri RD Bratislava hlavné-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972