Komunitné centrum ŽiWell umožní v nedeľu 20. novembra od 16:00 všetkým svojim návštevníkom preniesť sa do ďalekých krajín a navštíviť exotické miesta, na programe je totiž Cestovateľský festival Cestou necestou. Podujatie sa bude konať dohromady v 12 slovenských mestách a okrem projekcií filmov s témou „nepoznaný svet“ je na pláne aj diskusia. Užiť si budete môcť prezentácie 4 mesiace v Indonézii a v Papue-Novej Guinei, Chile 25 000 mnm VERTICAL a Ararat vs Damavand. Viac informácií nájdete na webovej stránke a vstupenky si môžete zakúpiť aj v predpredaji.

Program:

16:00 Michal Knitl – 4 mesiace v Indonézii a v Papue-Novej Guinei
Štyri túry nad 4000 metrov, domorodci dorozumievajúci sa pískaním, šnorchlovanie so žralokmi i miesta, kam sa bieli ľudia ešte nedostali. Štyri mesiace v Indonézii a v Papue-Novej Guinei. Nová prezentácia vo forme filmu z fotografií s diskusiou na konci.
80 minútový film z fotografii + diskusia. Viac informácií o ceste nájdete na webe.

17:45 prestávka

18:00 Janka Hromníková – Chile 25 000 mnm VERTICAL
Ako sme dobýjali severočilské sopky a vystúpili na 5 stratovulkánov do výšky nad 5000 metrov, vrátane najvyššej sopky na svete Ojos del Salado. Autom. Štandardným, neupraveným, obyčajným autom z požičovne.

Túto expedičku považujeme za jednu z najintenzívnejších, aké sme kedy zažili. Za 16 dní, z ktorých bol každý iný a úplne originálny, sme urobili 7300 km, počas ktorých sme sa 8x dostali autom nad 5000 metrov. Plánovaný cieľ nazbierať 25000 metrov nad morom (autom) na stratovulkánoch sme prekročili na úctyhodných 27 168 metrov.
Do akej výšky sme sa teda vlastne autom dostali? Kedy komu praskli nervy? Ako treba udržiavať tímového ducha aj v najvypätejších momentoch? Ako sme sa skoro stali medzinárodnými hviezdami spravodajských kanálov?
Ako sa hackuje observatórium s najväčším teleskopom na svete?
Toto, ale aj veľa iného sa dozviete, ak prídete na našu prezentáciu. A budú aj fotky prírodných krás.

19:15 Tomáš Gindl – Ararat vs Damavand
Irán a pohorie Alborz ma šteklilo, odkedy som prstom na mape prechádzal zaujímavé pohoria sveta na základnej škole. Damavand svojou charakteristikou aktívneho vulkánu a výškou ma dlhodobo lákal. Podobne bol na tom aj Ararat. Spojiť tieto dva masívy do jednej cesty vyústilo do samozrejmosti…

PARTNERI PODUJATIA:

– Hlavný partner: www.victorytravel.sk
– Partner: Nadácia ZSE, Kadetade.com, curaprox.com
– Podporovatelia: sgs-holding.com
– Hlavní mediálni partneri: www.hiking.sk, www.outdoorfilmy.sk, www.zamenej.sk, blablacar.com, www.dobrodruh.sk

EXPEDIČNÝ FOND:
V septembri 2016 sme vybrali 3 expedície, ktoré sme podporili sumou 544 eur! Prihlás svoju expedíciu alebo podpor 2% alebo ľubovoľným darom Epedičný fond.
Viac o podporených expedíciách: www.cestounecestou.sk/2016/09/vyhodnotenie-2-rocnika-expedicneho-fondu/
Viac o Expedičnom fonde: cestounecestou.sk/expedicny-fond/

-lt/Zdroj: ŽiWell/Foto: Michal Knitl-

 

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972